Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Par Veselības aprūpes budžetu

12.06.2003
Rīga, 09.05.2003 ? Šodien, ar Ministru Kabineta (MK) ārkārtas sēdes lēmumu, valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) prasību un piešķīra veselības aprūpei nepilnus 13 (12 976 000) miljoni latu.

n  piešķīra veselības aprūpei nepilnus 13 (12 976 000) miljoni latu.

Ingrīda Circene: šMūsu vienīgā prioritāte ir mediķu algas, ko esam plānojuši palielināt pēc grafika, katru mēnesi palielinot algu tā, lai gada pēdējos mēnešos vidējā alga sasniegtu 200 latus. Tas protams nav daudz, bet parāda, ka nozare pamazām, tomēr virzās uz priekšu. Es ceru, ka arī turpmāk veselības jautājumi tiks risināti izprotot šīs nozares īpašo stāvokli Latvijā." 

Veselības ministrija ir sagatavojusi un jau vakar Finanšu ministrijā iesniegusi priekšlikumus piešķirto līdzekļu izlietojumam.
? Mazliet vairāk par 11 miljoniem (Ls 11 353 818) tiks izlietoti ārstniecība personu darba samaksas nodrošināšanai. Tātad vidējā darba samaksa ārstniecības personām 2003.gada septembrī un oktobrī sasniegs 175 latus, bet novembrī un decembrī 200 latus. Ārstniecības personu darba samaksa tiks iekļauta pakalpojumu cenā, līdz ar to ministrija ir izpildījusi daļu no arodbiedrību kolektīvā strīdus prasībām.
Pārējie līdzekļi, izvērtējot veselības aprūpes vajadzību apjomu, sadalīti šādi:
? Ls 1 215 932 tiks izlietoti kompensējamo medikamentu apmaksai;
? Ls 42 671 nodrošinās nedzirdīgiem bērniem dzirdes atjaunošanu (kohelārā implantācija);
? Ls 25 138  atvēlēti Katastrofu medicīnas centram, bērnu reanimācijas izsaukšanas nodrošināšanai;
? Ls 127 000 tiks izlietoti  Antidopinga programmu īstenošanai;
? Ls 211 441 nodrošinās klīniskās apmācības izmaksas un darba samaksu akadēmiskajam personālam.

VM Parlamentārā sekretāre Maija Bušmane: šVeselības ministrijas uzdevums ir strādāt tā, lai veselības aprūpes darbinieki sajustu, ka viņu darbs tiek novērtēts un arī darba samaksa līdz gada beigām jūtami palielinātos. Ceru, ka strādājot arī turpmāk pie mediķu atalgojuma pieauguma, arī šādi mēs spēsim celt profesijas prestižu un piesaistīt nozarei jaunos mediķus".   

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes