Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Iepazīstinās ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli

28.07.2020

Trešdien, 29. jūlijā, plkst. 11:30 mediju pārstāvji tiek aicināti uz attālinātu preses konferenci, kurā plašāka sabiedrība tiks iepazīstināta ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli. 

Jaunā atalgojuma sistēma ļaus nodrošināt taisnīgu, konkurētspējīgu, caurskatāmu, elastīgu un mērķtiecīgu darba samaksu ārstniecības personām.

Preses konferencē piedalīsies: 

  • Ilze Viņķele – veselības ministre;
  • Āris Kasparāns – Veselības ministrijas valsts sekretāres vietnieks;
  • Katri Vintiša - Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītājas vietniece
  • Aleksejs Višņakovs – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis;
  • Ilze Ortveina – Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente

Jau ziņots, ka kopš šā gada sākuma Veselības ministrija sadarbībā ar Valsts kanceleju organizēja ārstniecības personu atalgojuma modeļa izstrādes domnīcas. Domnīcās kā eksperti un dalībnieki bija pieaicināti ārstniecības personas, ārstniecības personu profesionālās organizācijas, veselības aprūpes nozares darba devēji un augstskolu mācībspēki, kā arī veselības aprūpes politikas veidotāji un valsts pārvaldes attīstības politikas veidotāji.

Atbilstoši izstrādātajam 7 gadu attīstības plānam, darba samaksas palielinājums ārstniecības personām būtu pakāpenisks, nodrošinot ārsta izglītībai, prasmēm un ekonomikas līmenim atbilstošu atalgojumu 2,74 vidējo valsts tautsaimniecības darba algu apmērā (šobrīd 1,86) kas atbilstu OECD valstu vidējam rādītājam.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes