Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Uzsāks sarunas ar slimnīcām par veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu nākotnē

17.07.2020

Nākamajā nedēļā Veselības ministrija uzsāks sarunas ar vairākām reģionu slimnīcām par veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu nākotnē. Saskaņā ar Ministru kabinetā apstiprināto nozares reformu plānu katru gadu tiek īstenota I-IV līmeņa slimnīcu sniegto veselības aprūpes pakalpojumu uzraudzība, lai nodrošinātu kvalitatīvu un izmaksu efektīvu valsts apmaksāto ārstniecību iedzīvotājiem.

Veselības ministrijas mērķis ir nodrošināt loģiski izkārtotu slimnīcu tīklu, kas ļaus pacientiem neatliekamo palīdzību, ambulatoro palīdzību un primārās aprūpes pakalpojumus saņemt tuvāk to dzīvesvietai, savukārt sarežģītākas operācijas un ārstēšanu saņemt lielākos centros - reģionālajās slimnīcās un universitāšu slimnīcās. 

Jau ziņots, ka 2019.gada aprīlī stājās spēkā stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju dalījums pa līmeņiem. Katram slimnīcas līmenim ir noteikti sniedzamo pakalpojumu veidi.  Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar Veselības Inspekciju katru gadu pārskata slimnīcu sniegto pakalpojumu atbilstību piešķirtajam līmenim, izvērtējot katras slimnīcas ārstnieciskā personāla skaitu, viņu noslodzi un pakalpojumu pieejamību.

Šobrīd ir noslēgušās dienestu īstenotās pārbaudes, analizējot slimnīcu kapacitāti un sniegtos veselības aprūpes pakalpojumus. Ņemot vērā konstatēto, ar slimnīcu vadību un pašvaldību (slimnīcas kapitāldaļu turētāju) tiks uzsāktas sarunas par iestādes turpmāko darbu, nodrošinot iedzīvotājiem nepieciešamo ārstniecību.

Plānots, ka sarunas ar slimnīcām un pašvaldībām ilgs līdz šā gada oktobrim. Pēc tam tiks veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos par veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtību, precizējot, kādus ārstniecības pakalpojumus nākamajā gadā sniegs katra no slimnīcām.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes