Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs paraksta Viļņas Deklarāciju

20.09.2004
17.09.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš Viļņas konferences šEiropa un HIV/AIDS: jauni izaicinājumi, jaunas iespējas" ietvaros parakstīja Viļņas Deklarāciju par pasākumiem cīņai ar HIV/AIDS izplatību Eiropas Savienībā un tās kaimiņvalstīs. Viļņas deklarāciju parakstīja Eiropas Savienības un tās kaimiņvalstu ministri kopā ar Eiropas Komisijas un starptautisko organizāciju pārstāvjiem. Pamatojoties uz šo deklarāciju, ES un tās kaimiņvalstu ministri ir vienojošies kopīgiem spēkiem cīnīties pret HIV/AIDS izplatību.

tu ministri ir vienojošies kopīgiem spēkiem cīnīties pret HIV/AIDS izplatību.

Viļņas Deklarācijas galvenais mērķis ir cīnīties pret Eiropas Savienībai (ES) un tās kaimiņvalstīm draudošo HIV/AIDS epidēmijas uzliesmojumu pēc vienotiem principiem. Šis ir pirmais dokuments, kura īstenošanā ir aicinātas piedalīties ne tikai ES dalībvalstis, bet arī ES kaimiņvalstis, jo ES apzinās, ka HIV/AIDS epidēmijai nav teritoriālo robežu.

Parakstot Viļņas Deklarāciju, Latvija kopā ar pārējām ES dalībvalstīm un kaimiņvalstīm ir apstiprinājusi gatavību kopīgi cīnīties pret HIV/AIDS izplatību Eiropas reģionā, regulāri veicot pētījumus par paveikto HIV/AIDS ierobežošanas jomā, sniedzot iedzīvotājiem vispusīgu informāciju par HIV/AIDS draudiem, piedāvājot inficētiem cilvēkiem aprūpi, atbalstu un ārstēšanu, izstrādājot un ieviešot Eiropas Savienības politiskos dokumentus HIV/AIDS apkarošanai.     

Veselības ministrs Rinalds Muciņš ir gandarīts par parakstīto Viļņas Deklarāciju, jo, kā ir apliecinājusi Pasaules Veselības organizācija, Latvija ir daudz sasniegusi HIV/AIDS ierobežošanā un ir gatava strādāt tik pat produktīvi arī turpmāk.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes