Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Aicinājums ražot dezinfekcijas līdzekļus

19.03.2020
700

Ņemot vērā Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju, lai ierobežotu COVID-19 izplatību, valstī ir paaugstināta nepieciešamība pēc dezinfekcijas līdzekļiem. 

Veselības ministrija aicina ražot dezinfekcijas līdzekļus visus, kas ir gatavi to darīt. Tomēr vēršam uzmanību, ka nepieciešams sazināties ar VSIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" (LVĢMC), lai vienotos par nepieciešamo rīcību un iespējami ātrāko veidu, lai varētu dezinfekcija līdzekli ražot, tirgot un lietot. 

Iesniegumus par inventarizācijas numuru piešķiršanu dezinfekcijas līdzekļiem LVĢMC izskatīs prioritāri, steidzamības kārtā un ar atvieglotiem nosacījumiem,  šajā brīdī pievēršot uzmanību  tikai svarīgākajām lietām un  nodrošinot uzņēmumiem iespēju atsevišķas lietas sakārtot un precizēt jau pēc inventarizācijas numura saņemšanas.

Svarīgākā informācija attiecībā uz dezinfekcijas līdzekļiem, lai tie būti droši lietotājiem gan profesionāliem lietotājiem, gan plašākai sabiedrībai, kas iesniedzama LVĢMC prioritārai inventarizācijas numura saņemšanai, ir:

  • aktīvā viela un tās precīza koncentrācija;
  • lietošanas paredzētais mērķis (cilvēku higiēnai vai virsmām), tai skaitā lietošanas norādījumi, lai dezinfekcija būtu pilnvērtīga;
  • maisījuma klasifikācija, ieskaitot piesardzības pasākumus lietojot biocīdu.

Sazināties ar LVĢMC var zvanot Biocīdu palīdzības dienestam pa tālruni +371 67770023, vai elektroniski: biocides@lvgmc.lv 

Aicinām uzņēmumus (ražotājus, izplatītājus, kā arī iestādes, kam nepieciešami dezinfekcijas līdzekļi), nekavējoties sazināties ar LVĢMC, ja ražojot, ievedot vai iepērkot biocīdus (dezinfekcijas līdzekļus), rodas problēmas, kas saistītas ar Regulas (ES) Nr. 528/2012 par biocīdu piedāvāšanu tirgū un lietošanu prasību izpildi.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes