Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Plāno ierobežot medikamentu pieļaujamo piecenojuma apmēru

25.11.2019
700

Komentējot Konkurences padomes secinājumus par zāļu cenu veidošanas mehānismu Latvijā, Veselības ministrija informē:

Veselības ministrija jau no vasaras sākuma strādā pie medikamentu piecenojumu mehānisma pārskatīšanas. Tas ļaus nodrošināt iedzīvotājiem kompensējamos medikamentus un medicīnas ierīces ar iespējami mazāku pacienta līdzmaksājuma apmēru. 

Tāpat Veselības ministrija jau vairākkārtīgi norādījusi, ka tikai pievienotās vērtības likmes (PVN) likmes samazināšana nav risinājums, kā panākt medikamentu lielāku pieejamību. Gluži otrādi, veselības ministres Ilzes Viņķeles uzdevumā jau tiek pārskatīti citi cenu veidošanas elementi, ietekmējot ražotāja piedāvāto cenu, piecenojumus aptiekās un piecenojumus lieltirgotavās.

Jau vēstīts, ka esošo zāļu piecenojumu kārtību nepieciešams mainīt, to pielāgojot aktuālajai situācijai. Piemēram, pēdējos gados tirgū ienākušas ļoti dārgas zāles, kurām vajadzētu piemērot citu piecenojumu veidošanās mehānismu. Ministrija šobrīd strādā pie tā izveides.

Plānots, ka līdz gada beigām tiks sagatavots grozījumu projekts Ministru kabineta noteikumos*, kas nosaka zāļu cenu veidošanas principus.

*Ministru kabineta 2005.gada 25.oktobra noteikumi Nr.803 “Noteikumi par zāļu cenu veidošanas principiem”

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes