Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/6091_uzsak_kampanu_neauj_gripai_jus_nokert_/

Uzsāk kampaņu “NEĻAUJ GRIPAI JŪS NOĶERT!”

 
16.10.2019
700

Kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru uzsākam kampaņu “Neļauj gripai jūs noķert!”. Šogad tās mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju, bet īpaši grūtnieču un bērnu vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem, vakcinēšanos pret gripu.

Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar Veselības ministriju, uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Neļauj gripai jūs noķert!”. Šī gada kampaņas primārā mērķa auditorija būs grūtnieces un bērni (vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem), kuriem no šī gada 1.oktobra  pretgripas vakcinācija tiek apmaksāta 100% apmērā no valsts budžeta līdzekļiem.
 
Atklāšanas pasākumā eksperti iepazīstināja ar aktuālajiem statistikas datiem par iepriekšējo gripas sezonu, kā arī skaidroja vakcinācijas nozīmi, drošumu un efektivitāti. Tāpat eksperti informēja par pretgripas vakcīnu pieejamību tām iedzīvotāju grupām, kurām pienākas daļēji vai pilnībā valsts apmaksāta pretgripas vakcīna. 
 
Tiešraides ierakstu no pasākuma vari noskatīties Veselības ministrijas Facebook lapā
 
Dalībnieki:
  • Ilze Viņķele, veselības ministre; 
  • Jurijs Perevoščikovs, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors;
  • dr. Dace Rezeberga, Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā;
  • dr. Ainis Dzalbs, ģimenes ārsts;
  • Lelde Ceriņa, kampaņas vēstnese, TV personība un topošā māmiņa.