Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/6089_papildu_finansejums_nakamgad_planots_mediku_atalgojumam_gime/

Papildu finansējums nākamgad plānots mediķu atalgojumam, ģimenes ārstiem un medikamentiem

 
11.10.2019
700

Veselības nozarei nākamā gada budžetā papildu paredzēti 50 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa tiks novirzīti ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam. 11.oktobrī Ministru kabinets apstiprināja likumprojektu par 2020.gada valsts budžetu. 

No papildu 50 miljoniem eiro 42,1 miljoni ir paredzēti ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam, īpaši tiem mediķiem, kuri strādā diennakts režīmā. Tas nozīmē, ka darba samaksa palielināsies mediķiem, kas sniedz gan neatliekamo, gan plānveida stacionāro palīdzību. Tāpat darba samaksas pieaugums būs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošajiem.

4,95 miljonus eiro ministrija novirzīs ģimenes ārstiem kapitācijas maksājuma pieaugumam un praksē strādājošo māsu darba samaksas paaugstināšanai, ņemot vērā, ka ģimenes ārsti ir veselības aprūpes sistēmas pamats un liela nozīme ir savlaicīgai veselības aprūpes pieejamībai. Papildu 3,8 miljoni eiro būs novirzīti arī psihiatrijai kā vienai no VM prioritārajām jomām.

4,3 miljoni eiro paredzēti inovatīvajiem medikamentiem onkoloģijā un kardioloģijā. Tāpat 3 miljoni eiro – zālēm reto slimību pacientiem. 

Kopumā  2020.gadā valsts budžeta finansējums veselības aprūpei saglabājas šā gada līmenī. 

Nākamā gada budžets un papildu finansējums VM prioritārajiem pasākumiem vēl jāapstiprina Saeimai.