Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Plānots apvienot Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas

03.10.2019
700

Lai nodrošinātu kvalitatīvu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību psihiatrijas jomā, Veselības ministrija plāno reorganizēt Aknīstes psihoneiroloģisko slimnīcu un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu, tās apvienojot. 

Šodien, 3.oktobrī, rīkojuma projekts* izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. 

Šobrīd Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā nodrošina ilgstošo psihiatrisko palīdzību, taču cilvēkresursu trūkuma dēļ ārstniecības iestādē ilgstoši ir apgrūtināta pakalpojumu nodrošināšana nepieciešamajā apjomā un kvalitātē. Piemēram, stacionārā ārstēšanas procesā nav iesaistīta multidisciplinārā komanda. Vienlaikus šāda komanda ir attīstīta Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, kas sniedz plaša profila veselības aprūpes pakalpojumus pacientiem ar psihiskās veselības un uzvedības traucējumiem, nodrošinot gan  ambulatoro, gan stacionāro ārstēšanu. Slimnīcā ir pieejama specializēta ārstēšana ar plašākām diagnostikas iespējām, kā arī ārstēšana specializētās programmās. 

Līdz ar to Veselības ministrijas ieskatā, lai Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā pacientiem uzlabotu pieejamību speciālistiem un kvalitatīvai ārstēšanai, nepieciešams apvienot abas slimnīcas. Plānots, ka smagākie pacienti, kuriem nepieciešama ārstu psihiatru diennakts uzraudzība tiktu koncentrēti Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, savukārt Aknīstes slimnīcā tiktu nodrošināta ārstniecības pacientiem, kuriem nav nepieciešama diennakts psihiatra uzraudzība. Vienlaikus netiek plānots samazināt šobrīd sniedzamo pakalpojumu klāstu.

Šobrīd stacionāro psihisko veselības aprūpi nodrošina 9 ārstniecības iestādes, no kurām 7 slimnīcās sniedz psihiatrijas pakalpojumus pieaugušajiem pacientiem.

*Ministru kabineta rīkojuma projekts par VSIA “Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca” un VSIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” reorganizāciju.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes