Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/6071_tiesraides_ekspertu_diskusija_pacienta_drosiba__tava_un_arst/

Tiešraides ekspertu diskusija “Pacienta drošība = Tava un ārsta sadarbība”

 
17.09.2019
700

17. septembrī Pasaules Veselības organizācija iezīmē kā Pacientu drošības dienu. 2019. gada sauklis ir “Pacientu drošība: pasaules veselības prioritāte”, kā ietvaros notiek ekspertu tiešraides diskusija.

Pasaules Veselības organizācija un Eiropas Komisija vērš uzmanību, ka 8-12% pacientu pasaulē cieš medicīnisku kļūdu dēļ, kur cēloņi meklējami nevis speciālistu nekompetencē vai paviršībā, bet gan dažādos sistēmiskos faktoros, piemēram, neveiksmīgā komunikācijā, pārprastā vai nepietiekamā informācijā. Biežākie nevēlamie notikumi ir saistīti ar slimnīcā iegūtu infekciju, kļūdām zāļu lietošanā, pacienta identificēšanā.
 
Aicinām vērot tiešraides diskusiju “Pacienta drošība = Tava un ārsta sadarbība” ŠEIT.
 
Veselības nozares speciālisti diskutēja par biežāko kļūdu cēloņiem komunikācijā ar ārstu, pareizu medikamentu lietošanu un citām ar pacientu drošību saistītām tēmām. Diskusijā piedalījās:
  • Ilze Viņķele, veselības ministre;
  • Jana Lepiksone, SPKC Pētniecības un veselības statistikas departamenta direktore;
  • Andris Baumanis, ģimenes ārsts;
  • Baiba Ziemele, Latvijas Reto slimību alianses valdes priekšsēdētāja.

Tiešraidi ikviens varēja vērot Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās un @VeselībasMinistrija, @SPKCentrs, @VeselībasInspekcija, @VeselībasDienests, @NMPdienests, @Stradinaslimnīca, @bernuslimnica, @Austrumuslimnica facebook lapās.