Izdrukāts no: http://www.vm.gov.lv/ttp://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/6028_veselibas_ministre_informes_par_psihiskas_veselibas_aprupes_/

Veselības ministre informēs par psihiskās veselības aprūpes jaunajām iniciatīvām 2019.-2020.gadam

 
18.06.2019
700

Veselības ministre Ilze Viņķele šodien, 18.jūnijā preses konferencē Ministru kabinetā prezentē jaunās psihiskās veselības aprūpes pakalpojumu iniciatīvas. 

Preses konferencē piedalīsies arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, lai pastāstītu par jaunu programmu pusaudžiem depresijas un pašnāvības riska mazināšanai. Tāpat plānots veidot jaunus psihiskās veselības aprūpes ambulatoros centrus Latvijas reģionos, ieviest multidisciplināru komandu darba pieeju, lai pacientu ārstēšanā iesaistītu arī psihologus, mākslu terapeitus, fizioterapeitus un citus speciālistu. Jaunajās iniciatīvās ir palielinātas zāļu kompensācijas, pie ģimenes ārstiem ieviesti bērnu psihiskās attīstības skrīningi vecumā no pusotra līdz 5 gadiem, un paredzēta ģimenes ārstu apmācība, lai cilvēki, saskaroties ar psihiskās veselības sarežģījumiem savlaicīgi saņemtu profesionālu palīdzību.

Ministru kabineta 2019.gada 18.jūnija sēdē plānots skatīt “Psihiskās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas plānu 2019.–2020.gadam”, kurā iekļauta virkne ar iniciatīvām, lai attīstītu un modernizētu valsts psihiskās veselības aprūpes pakalpojumus. 


Mediju uzmanībai!
Preses konference notiks otrdien, 18.jūnijā, plkst.14:30 Valsts kancelejā Brīvības ielā 36, Preses konferenču telpā (3.stāvs, 319.kab.).