Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības nedēļā kopā ar Kustināciju vingros valdības namā, sabiedriskajā transportā, skolās, bērnudārzos un citās iestādēs

22.05.2019
700

Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus vairāk kustēties, Veselības nedēļā Kustinācijas komanda izvingrinās dažādu iestāžu darbiniekus un sabiedriskā transporta pasažierus. 

Otrdien, 28. maijā, plkst. 12.00 Kustinācijas ekspresnodarbība notiks Ministru kabinetā (Brīvības bulvārī 36, Zaļajā zālē ēkas 2.stāvā), kur fizioterapeite Sintija Priede aicinās valdības pārstāvjus izkustēties un sekmēt fizisko aktivitāšu popularitāti sabiedrībā.  

No pirmdienas, 27. maija, līdz piektdienai, 31. maijam, Rīgas sabiedriskajā transportā un vilcienos treneri Reinis Rudzītis un Kristaps Ence iekustinās pasažierus, mudinot pievienoties kustību izaicinājumam kampaņas sociālajos tīklos. 

Tāpat no pirmdienas, 27. maija, līdz trešdienai, 29. maijam, fizioterapeite Sintija Priede vingros kopā ar dažādu iestāžu darbiniekiem, savukārt ar pasākumiem Jēkabpils, Ventspils, Daugavpils un Salas izglītības iestādēs noslēgsies skolu programma, kuras laikā tika iekustināti tūkstošiem audzēkņu skolās un bērnudārzos. 

“Mūsu veselība ir arī mūsu atbildība. Veidi, kā veselā miesā uzturēt veselu garu, katram var būt dažādi. Es prieku un enerģiju ikdienā gūstu, vingrojot, skrienot, kā arī braucot ar velosipēdu. Regulāri kustoties, mēs ne tikai paaugstinām laimes hormonus, bet arī rūpējamies par sevi un cilvēkiem mums apkārt. Vēlos panākt, lai Latvijas iedzīvotāji būtu veselīgākā nācija Baltijas valstīs. Ar katru soli, kuru speram kopā, mēs tuvojamies šim mērķim,” uzsver Veselības ministre Ilze Viņķele. 

N.B. Medijiem: Dalību Ministru kabineta pasākumā (izņemot Ministru kabinetā akreditētajiem medijiem) nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 28. maija plkst. 10:00, rakstot uz e-pasta adresi sabine.spurke@mk.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu un pārstāvēto plašsaziņas līdzekli.

Kampaņas īstenotāji norāda, ka īpaši svarīgi kustēties vismaz 30 minūtes piecas reizes nedēļā pieaugušajiem un stundu dienā bērniem ir digitālo iespēju laikā, kad lielu daļu savas dienas cilvēki pavada sēdus un lūkojoties datoru, telefonu un TV ekrānos. Mudinot kustēties regulāri, mēs vēlamies akcentēt, ka fiziskās aktivitātes ir veids, kā rūpēties par savu veselību un arī atrast jaunus draugus. 

Plašāka informācija par kampaņu un vingrojumu paraugi ir sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/
Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/
Instagram: https://www.instagram.com/kusti_nacija/
 
Veselības ministrija kampaņu “Kustinācija” organizē ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes