Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Skolēni viesojas Veselības ministrijā, lai runātu par spēku atteikties no atkarībām

10.05.2019
700

10.maijā Atvērto durvju dienā Veselības ministrijā viesojās vairāk nekā 120 skolēni, lai kopā ar speciālistiem runātu par spēku atteikties no kaitīgiem ieradumiem.

Veselības ministrijas speciālisti skolēnus iepazīstināja ar ministrijas darbu, savukārt lielākais uzsvars sarunā bija par pusaudžu izvēlēm un alternatīvām smēķēšanai. Līdzīgi kā līdz šim viesojoties skolās, kampaņas “Spēks pateikt Nē!” komanda -  ārste, narkoloģe Maija Jēkabsone un kampaņas vēstnesis – pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems, skolēniem pastāstīja par ieradumu spēku un veidiem, kā nevēlamos ieradumus mainīt un pieņemt lēmumus, kas nekaitē veselībai.

Jaunieši aktīvi iesaistījās, stāstot, kas viņiem palīdz pateikt cigaretei “nē”, kā arī speciālistiem uzdeva jautājumus un lūdza padomus. 

„Spēks pateikt NĒ!” ir viena no kampaņām, ko Veselības ministrija īsteno ar Eiropas Savienības finansējumu. Tās mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā. Kampaņā ar jauniešiem saistošā veidā vēlamies runāt par smēķēšanas kaitīgumu, atkarību veidošanos, veselīgu lēmumu pieņemšanu un alternatīvām smēķēšanai. 

Aktuālā informācija par kampaņu atrodama vietnē www.ESparveselibu.lv.

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas šogad notika no 8. līdz 10. maijam, aicinot skolēnus un jauniešus atklāt un izprast, kā strādā mūsu valsts. Pasākumos skolēniem bija iespēja ne tikai iepazīt valsts institūciju ikdienu “no aizkulisēm”, bet arī uzzināt, kas ir sabiedrības līdzdalība un ko mūsu valsts ir ieguvusi, jau 15 gadus esot Eiropas Savienības dalībvalsts.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes