Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

“Kustinācijas enerģijas dienās” ziedoti vairāk nekā 40 litri asins

30.04.2019
700

“Kustinācijas enerģijas dienās”, kurās iedzīvotāji bija aicināti iesaistīties asinsdonoru kustībā, kopumā ziedoti 43.2 litri asins. Ikviens donors varēja saņemt arī bezmaksas konsultāciju, lai labāk izprastu kustības un veselīga uztura nozīmi ikdienā.

27. aprīlī Siguldas Sporta centrā un 30. aprīlī Rīgas Tehniskās Universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē notika “Kustinācijas enerģijas dienas”, kurās iedzīvotāji varēja ziedot asinis un saņemt fitnesa trenera Reiņa Rudzīša un uztura speciālistes Ksenijas Andrijanovas konsultāciju par fizisko aktivitāšu un veselīga uztura nozīmi. 

Kustinācijas radošā komanda saka sirsnīgu paldies visiem asins donoriem par lielo atsaucību. Šo pasākumu laikā kopā tika ziedoti 43.2 litri asins.

Pasākumu vadmotīvs bija “Palīdzi citiem, palīdzi sev!”. Kad esi vesels, enerģisks un aktīvs, vari sniegt atbalstu citiem. Viena asins nodošanas reize palīdz glābt trīs cilvēku dzīvību, bet regulāras fiziskās aktivitātes un pareizs uzturs ir svarīga recepte asinsrites aktivizēšanai, kā arī kopumā uzlabo cilvēka dzīves kvalitāti.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studente Jolanta stāsta, ka asinis sāka ziedot jau 12. klasē: “Tā ir forša tradīcija! Ziedoju, jo tā ir iespēja kādam palīdzēt.” Meitene arī seko informācijai Valsts asinsdonoru centra mājas lapā,  lai uzzinātu kādas grupas asinis trūkst – ja viņa var palīdzēt, tad dodas ziedot asinis.

“Kustinācijas Enerģijas dienās” uztura speciālistei Ksenijai Andrijanovai galvenokārt jautāts  par veselīgu uzturu, svara samazināšanu, ko ēst pirms un pēc skriešanas un kas ir veselīgas brokastis. Savukārt Reinim Rudzītim vaicāts, kā pareizi gatavoties maratonam, kā sākt kustēties un kādi vingrojumi būtu nepieciešami ikdienā. Apmeklētāji bija apņēmības pilni dzīvot veselīgāk.

7. un 11. maijā asins ziedotājiem, kas piedalījās “Kustinācijas Enerģijas dienās”, būs iespēja apmeklēt “Kustinācijas” bezmaksas treniņu Reiņa Rudzīša vadībā.

Kampaņas “Kustinācija” īstenotāji uzsver, ka īpaši svarīgi kustēties pareizi ir digitālo iespēju laikā, kad lielu daļu savas dienas cilvēki pavada sēdus un lūkojoties datoru, telefonu un TV ekrānos. Mudinot kustēties regulāri, mēs vēlamies akcentēt, ka fiziskās aktivitātes ir veids, kā rūpēties par savu veselību un arī atrast jaunus draugus. 

Līdz šim kampaņā dažādās Latvijas vietās notikusi “Kustinācijas tūre”, aicinot dienu aktīvāk pavadīt pašvaldību, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu darbiniekus. Pašlaik “Kustinācija” apmeklē skolas un bērnudārzus visā Latvijā, mudinot bērnus būt fiziski aktīviem. Savukārt ikvienam ir iespēja piedalīties bezmaksas nodarbībās, ko savās pašvaldībās īsteno Kustības vēstneši. Kampaņā arī izstrādāti īpaši vingrojumu kompleksi dažādu vecumu cilvēkiem.

Plašāka informācija par kampaņu un vingrojumu paraugi ir sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/
Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/
Instagram: https://www.instagram.com/kusti_nacija/
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes