Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Kampaņa Kustinācija iekustina 285 skolu un bērnudārzu audzēkņus visā Latvijā

12.04.2019
700

Veselības ministrijas kampaņas “Kustinācija” ietvaros norisinās vērienīga programma izglītības iestādēs, apmeklējot 285 skolas un bērnudārzus visā Latvijā. Aprīlī “Kustinācija” viesosies teju 100 skolās, gandrīz tikpat plānots apmeklēt arī maijā.

“Kustinācijas” skolu programmas mērķis ir mudināt bērnus un jauniešus būt fiziski aktīvākiem. Kampaņā cenšamies ieinteresēt arī vecākus, vecvecākus un pedagogus, lai viņi fiziskās aktivitātes uztvertu kā īpaši būtisku un patīkamu savas un tuvinieku dzīves sastāvdaļu.  Skolēniem kustības sekmē vispārējo attīstību, veido draudzīgas attiecības un stiprina garīgo veselību. Tāpēc jau iespējami agrīnā vecumā ieteicams bērnus radināt būt aktīviem.

Īpaši svarīgi kustēties pareizi ir digitālo iespēju laikā, kad krietnu daļu laika cilvēki pavada sēdus un lūkojoties datoru, telefonu un TV ekrānos. Mudinot kustēties vismaz 30 minūtes piecas reizes nedēļā, mēs vēlamies akcentēt, ka fiziskās aktivitātes ir veids, kā rūpēties par savu veselību un arī atrast jaunus draugus.

Kustības vēstnese Jeļena Čakša ir gandarīta, ka nodarbībās bērniem tiek mācīts kustēties pareizi, uzsverot, ka “tā vairojam prieku, veselību un laimes izjūtu”. 

Kustību vēstneši novērojuši, ka bērni ir ļoti atsaucīgi un labprāt iesaistās dažāda veida fiziskajās aktivitātēs, uzdod jautājumus par vingrojumiem un iekļauj kustības savās rotaļās. Šajā procesā īpaša loma ir skolotājiem un vecākiem, kas bērniem var rādīt pozitīvo piemēru, norādot uz aktivitātēm, kas bērnam piemērotas un motivējot būt kustīgiem ikdienā. Programmas ietvaros skolotāji saņem arī informatīvos materiālus ar  vingrojumu aprakstiem, lai pēc tam līdzīgas nodarbības var organizēt paši.

Kopumā projekta gaitā apmeklēsim 75 novadus un 8 pilsētas.

Tuvākajā laikā dosimies uz sekojošām izglītības iestādēm:

15. aprīlī: Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Dzintariņš", Daugavpils pilsētas 23. pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils pilsētas 32. pirmsskolas izglītības iestāde
16. aprīlī: Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Kurzeme", Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Sprīdītis", Daugavpils 12. vidusskola
17. aprīlī: Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestāde "Mārpuķīte"
18. aprīlī: Daugavpils pilsētas 29. poļu pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestāde
24. aprīlī: Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Sauleszaķis"
25. aprīlī: Daugavpils pilsētas 14. pirmsskolas izglītības iestāde
29. aprīlī: Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Pūcīte", Daugavpils pilsētas 1. pirmsskolas izglītības iestāde
30. aprīlī: Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Rūķītis".

“Kustinācijas” komanda jau viesojusies Allažos, Bauskā, Cēsīs, Iecavā, Īslīcē, Kadagā, Kalnciemā, Ķegumā, Limbažos, Madlienā, Ogrē, Sējā, Siguldā, Suntažos un citviet Latvijā. Rīgā “Kustinācija” apmeklēs vairāk nekā 70 pirmsskolas izglītības iestādes.

Plašāka informācija par kampaņu un vingrojumu paraugi ir sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/
Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/
Instagram: https://www.instagram.com/kusti_nacija/
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes