Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Uzsāks diskusijas par vienota veselības aprūpes pakalpojuma klāsta nodrošināšanu

13.03.2019
700

Lai diskutētu par nepieciešamajiem risinājumiem veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa pilnveidei, ieviešot vienotu veselības aprūpes pakalpojuma klāstu, piektdien, 15. martā, Veselības ministrijā norisināsies pirmā Attīstības komitejas sēde.

Veselības ministre Ilze Viņķele jau 19.februārī iepazīstināja valdību ar savu redzējumu veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa pilnveidei. Viens no priekšlikumiem ir attiecināt procentpunktu sociālo iemaksu uz arī uz alternatīvajiem nodokļu režīmiem, piemēram, mikrouzņēmumiem, patentmaksu veicējiem un autoratlīdzību saņēmējiem. Ministru prezidents šī jautājuma vērtēšanu nodeva Sadarbības padomes Attīstības komitejai.

Kā jau ziņots, no pagājuša gada valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas likme tika paaugstināta par vienu procentpunktu, ieņēmumus novirzot veselības aprūpes finansēšanai, taču tas netika attiecināts uz visiem legālās nodarbinātības veidiem. Pašreizējā likumā noteiktām kategorijām paredzēto obligāto maksājumu I.Viņķele piedāvā aizstāt ar papildus 1% no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, līdzīgi kā vispārējā nodokļa režīmā maksājošajiem.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes