Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Turpinās ieguldījumus neatliekamās medicīniskās palīdzības infrastruktūras attīstībā

26.02.2019
700

Lai arī turpmāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) varētu saņemt finansiālu atbalstu no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) infrastruktūras uzlabošanā, valsts uzņemsies šos projektus līdzfinansēt, to paredz 26.februārī valdībā izskatītais Veselības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums*.

Līdz šim NMPD, pateicoties sadarbībai ar ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecību Eiropā, ir iegūtas jaunas telpas un uzlaboti darba apstākļi, kā arī izveidotas automazgātuves. Kopumā ASV Valdības finansētās Civilās sadarbības programmas ietvaros ASV ir sniegusi finansiālu atbalstu trijos projektos NMPD struktūrvienību telpu atjaunošanai aptuveni divu miljonu ASV dolāru vērtībā.

Lai turpinātu pilnveidot NMPD infrastruktūru, dienests ir ieinteresēts turpināt veiksmīgo sadarbību. Plānots, ka ieguldījumiem infrastruktūrā viena projekta ietvaros NMPD varēs piesaistīt aptuveni 400 tūkstošus ASV dolāru.

Šāda veida projektus programmas ietvaros ASV īsteno arī citās valstīs, līdz ar to projektu pieteikumi tiek detalizēti izvērtēti un viens no pamatnosacījumiem projekta apstiprināšanā un finansējuma piešķiršanā ir līdzfinansējums. Finansējums no valsts šajā gadījumā nepieciešams pievienotās vērtības nodokļa izdevumu segšanai.

Valdībai pieņemot zināšanai informatīvo ziņojumu, NMPD tiek dota atļauja uzņemties valsts budžeta ilgtermiņa saistības līdz 2023.gadam, lai īstenotu šos projektus. Savukārt  Veselības ministrija iesniegs Finanšu ministrijā detalizētu pamatojumu papildu nepieciešamajam finansējumam**.

*Informatīvais ziņojums par atļauju Veselības ministrijai uzņemties ilgtermiņa saistības un īstenot projektus Amerikas Savienoto Valstu Valdības finansētajā Civilās sadarbības programmā neatliekamās medicīniskās palīdzības infrastruktūras attīstības jomā.

**Papildus nepieciešamais valsts budžeta finansējums projektu īstenošanai neattiecināmo izmaksu (pievienotās vērtības nodoklis) nodrošināšanai, tiks pārdalīts no 74.resora “Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmas 80.00.00 "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai”.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes