Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Slimnīcas ziņo par darbinieku informētību saistībā ar veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu

02.01.2019
700

2.janvārī, Veselības ministrijā norisinājās sanāksme, kurā tās slimnīcas, kurās ministrija ir kapitāldaļu turētāja, un Latvijas Slimnīcu biedrības pārstāvji informēja par slimnīcās veiktajiem darbinieku informēšanas pasākumiem saistībā ar veselības apdrošināšanas sistēmu.

Slimnīcu pārstāvji apliecināja, ka ārstniecības iestādēs strādājošie ir informēti par veselības apdrošināšanas sistēmu, kā arī ir izstrādāti rīcības algoritmi gadījumiem, kad veselības aprūpes pakalpojums nepieciešams neapdrošinātai personai. Sanāksmē tika arī uzsvērts, ka šobrīd - līdz speciālam Nacionālā veselības dienesta (NVD) paziņojumam - veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana notiek tāpat kā iepriekš, jo tiešsaistē nav redzams personas apdrošināšanas statuss. Tāpat NVD uzsvēra, ka informācija ārstniecības iestādēm par pilnīgu pāreju uz apdrošināšanas sistēmu tiks izsūtīta savlaicīgi.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī atsevišķi pakalpojumu apmaksas jautājumi. NVD nākamās nedēļas laikā ārstniecības iestādēm solīja sniegt papildu skaidrojumu, kā rīkoties specifiskos gadījumos.

Kopumā ārstniecības iestāžu vadība sanāksmes laikā apliecināja, ka iestāžu darbs norit ierastā režīmā.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes