Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Pārrunās mediķu darba samaksas un noslodzes jautājumus

23.11.2018
700

Piektdien, 23.novembrī, Veselības ministrijā norisināsies Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomes* (VANA) sēde, kuras laikā tiks apspriesti jautājumi saistībā ar mediķu darba samaksu un noslodzi nākošajā gadā. 

Šobrīd Veselības ministrija ir sagatavojusi un izskatīšanai valdībā iesniegusi informatīvo ziņojumu “Par ārstniecības personu un ārstniecības iestāžu pārējā personāla atlīdzības palielināšanu 2019.- 2021.gadam”. Plānots, ka informatīvo ziņojumu Ministru kabineta sēdē izskatīs nākamajā nedēļā.

Jau ziņots, ka 2017.gadā apstiprinātais konceptuālais ziņojums “Par veselības aprūpes sistēmas reformu” paredz 2019.gadā mediķiem darba samaksas palielinājumu vidēji par 20%. Ņemot vērā plānoto darba samaksas palielinājumu mediķiem un virsstundu apmaksu saistībā ar pagarinātā normālā darba laika apmaksas nosacījumu atcelšanu, nākamgad  kopumā ir nepieciešami papildu 103,5 miljoni eiro.

Mediju uzmanībai! 
VANA sēde notiks 23.novembrī, plkst.13:00 Veselības ministrijā, Brīvības ielā 72, 320.telpā. Pēc sēdes – ap plkst.14:00 mediju pārstāvjiem būs iespējams saņemt klātienē komentārus par sanāksmē apspriesto. Caurlaides  aicinām pieteikt iepriekš pa tālruni 67876106 vai 20388356. 

*Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes Veselības nozares apakšpadomes mērķis ir nodrošināt sadarbību starp valdību, arodbiedrību un darba devējiem veselības aprūpes jautājumos.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes