Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Parakstīs sadarbības memorandu ēnu ekonomikas un korupcijas apkarošanai veselības aprūpē

13.11.2018
700

Trešdien, 14.novembrī, plkst.10:00 veselības ministre Anda Čakša parakstīs starpnozaru sadarbības memorandu par ēnu ekonomikas apkarošanu veselības nozarē.

Veselības ministrija un tās padotības iestādes, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Lielo slimnīcu asociācija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Veselības aprūpes darba devēju asociācija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Valsts policija ir vienojušās par veicamajiem uzdevumiem turpmākajos gados, lai mazinātu ēnu ekonomiku un korupcijas riskus veselības aprūpē.

Sadarbība memorands paredz iestāžu apņēmību kopīgi informēt un izglītot sabiedrību par ēnu ekonomiku un korupciju veselības aprūpē, efektīvi apmainīties ar informāciju un nodrošināt uzraudzību, mudināt iedzīvotājus ziņot par iespējamiem pārkāpumiem veselības aprūpes jomā un  ziņošanu procesu padarīt skaidru un saprotamu, kā arī uzlabot sadarbību ar pašvaldībām, veicinot informācijas apmaiņu nereģistrētās saimnieciskās darbības apkarošanai. Tāpat iecerēti vairāki pasākumi, lai nodrošinātu darījumu apliecinošo dokumentu izsniegšanu par visiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas tiek sniegti ārstniecības iestādēs.

Mediju uzmanībai! 
Memoranda parakstīšana notiks 14.novembrī, plkst.10:00 Veselības ministrijā, Brīvības ielā 72, 309.telpā. Mediju pārstāvji, kuri vēlas piedalīties pasākumā, aicināti iepriekš pieteikties caurlaidei pa tālruni 67876106 vai 20388356 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes