Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Vienojas par plānu situācijas uzlabošanai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā

12.11.2018
700

12.novembrī pirms Ministru kabineta komitejas sēdes veselības ministre Anda Čakša tikās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktori Lieni Cipuli un NMPD Rīgas reģionālā centra vadību, lai pārrunātu situāciju dienestā un nepieciešamos risinājumus tās uzlabošanai.

NMPD direktore Liene Cipule ziņoja par šogad veiktajiem darba organizācijas pasākumiem, lai nodrošinātu nepieciešamo personālu brigādēs. Tikšanās laikā tika rosināts paplašināt ārstniecības personu loku ar diplomētiem ārstiem, kuri var vadīt NMPD brigādes. 

Veselības ministre Anda Čakša atbalstīja dienesta plānu darba organizēšanai un apliecināja, ka finansējums virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu pagarinātā normālā darba laika jautājumā nākamajā gadā tiks piešķirts. Tāpat ministre izteica pārliecību, ka veselības joma būs arī jaunās valdības prioritāte un tiks novirzīts finansējums mediķu atalgojuma palielināšanai plānotajā apmērā. 

“Šogad tika palielināta ārstniecības personu darba samaksa vidēji par 30% un programma paredz, ka nākamajos trīs gados tā jāpaaugstina vēl par 20% katru gadu. Jebkuras atkāpes no programmas, kas saskaņota ar nozares arodbiedrībām var sagraut mediķu ticību valstij un veselības aprūpes nozari,” uzsver veselības ministre Anda Čakša.

Jau ziņots, ka darba grupa, kas strādāja pie plāna ārstniecības personu darba samaksas palielinājumam vidējā termiņā vienojās par nepieciešamību mediķu darba samaksu nākamajā gadā palielināt par 20%.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes