Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Baltijas valstu eksperti dalās pieredzē par labākajiem risinājumiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanā

09.11.2018
700

No 8.novembra līdz 9.novembrim Latvijā norisinājās 15.Baltijas politikas dialogs, kur triju valstu augsta līmeņa amatpersonas un veselības aprūpes eksperti diskutēja par labākajiem risinājumiem pieejamai veselības aprūpei. 

Šogad Baltijas politikas dialogs bija veltīts universālas un visaptverošas pieejas nodrošināšanai veselības aprūpes pakalpojumiem. Tajā piedalījās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas augsta līmeņa amatpersonas un veselības aprūpes eksperti, kā arī starptautiska līmeņa speciālisti un pētnieki.

Veselības ministre Anda Čakša: “Baltijas politikas dialogs ir nozīmīga platforma, kuru mēs varam izmantot, lai panāktu progresu mūsu veselības aprūpes sistēmā, daloties ar labās prakses piemēriem, idejām un kopā meklējot risinājumus esošajām problēmām. Cieša sadarbība starp Baltijas valstīm ir svarīga saskaroties ar izaicinājumiem mūsu veselības aprūpes sistēmās”. Ministre, uzrunājot klātesošos, atzīmēja, ka jau līdzšinējie piemēri apliecina, ka veidojot starpvalstu sadarbību, ir iespējams uzlabot veselības aprūpi iedzīvotājiem. Piemēram, oktobrī Latvija un Lietuva parakstīja sadarbības līgumu par neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošinājumu abu valstu pierobežā.

Atzinīgu vērtējumu Latvija no starptautiskajiem ekspertiem saņēma par progresu stratēģiskā iepirkuma procedūras ieviešanā attiecībā uz valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu iepirkšanu. Savukārt Latvijas veselības aprūpes speciālistiem būs iespēja konsultēties ar ārvalstu ekspertiem, lai veiksmīgāk ieviestu veselības tehnoloģiju novērtējumu (Health Technology Assessment, HTA). Jau šobrīd Zāļu valsts aģentūra sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu strādā pie tā, lai izveidotu nacionālo HTA sistēmu, kas ir gan viens no veselības aprūpes kvalitātes sistēmas elementiem, gan iespēja efektīvākai valsts budžeta līdzekļu izmantošanai un veselības aprūpes rezultātu uzlabošanai. 

Baltijas valstu politikas dialogs norisinājās jau 15.reizi un katru gadu tiek veltīts kādai konkrētai veselības aprūpes tēmai. Iepriekšējās Baltijas politikas dialogu sanāksmes tika veltītas tādām problēmām kā pacientu drošība un ārstniecības kvalitāte, veselības aprūpes pakalpojumu iepirkšana, cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē, izaicinājumi veselības aprūpes sistēmas pārvaldībā u.c. 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes