Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Apstiprināšanai virza veselības aprūpes organizēšanas un apmaksas noteikumus

09.08.2018
700

9.augustā Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Veselības ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts, kas noteiks veselības aprūpes organizēšanas un apmaksas kārtību.

Noteikumu projekts izstrādāts saistībā ar Veselības aprūpes finansēšanas likumā iekļauto deleģējumu Ministru kabinetam izstrādāt atbilstošu veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas kārtību.

Jau ziņots, ka ieviešot veselības apdrošināšanas sistēmu, paredzēts, sākot ar 2019.gadu valsts apmaksātu veselības aprūpes pilno pakalpojumu klāstu sniegt apdrošinātām personām. Savukārt tām personām, kas nebūs apdrošinātas, tiks nodrošināts veselības aprūpes pamata pakalpojums. Tādējādi sistēma būs taisnīgāka un izdevīgāka tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo un legāli strādā Latvijā, veicot sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Tāpat MK noteikumu projekts paredz ar šā gada 1.septembri paplašināt valsts apmaksāto pakalpojumu klāstu, nosakot kritērijus pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējuma veikšanai arī bērniem, kā arī pacientiem ar limfoīdo audu ļaundabīgo audzēju un mielomas ekstramedulāras diseminācijas gadījumos.

Savukārt no nākamā gada 1.janvāra paredzēts uzlabot HIV pacientu aprūpes organizāciju. Plānots, ka pēc HIV pozitīva eksprestesta veikšanas kādā no HIV profilakses punktiem, persona varēs vērsties HIV līdzestības kabinetā pie infektologa bez ģimenes ārsta nosūtījuma.

Noteikumu projektā precizētas arī normas saistībā ar ģimenes ārstu prakšu darba organizāciju, kā arī paredzēta sadarbības līgumu slēgšana starp slimnīcām par stacionārās veselības aprūpes nodrošināšanu.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes