Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca kļūst par nacionālo interešu objektu

07.08.2018
700

7.augustā Ministru kabineta sēdē atbalstīta nacionālo interešu statusa noteikšana Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai. 

Nacionālo interešu objektiem ir noteikts īpašs regulējums, paredzot, ka to būvniecībai izdotas būvatļaujas apstrīdēšana vai pārsūdzēšana neaptur būvniecību. Nacionālo interešu objekta statusa nepiešķiršanas gadījumā pastāvētu risks, ka var sākties trešo personu ierosināta tiesvedība ar mērķi apturēt būvniecību, iespējams pat uz vairākiem gadiem. Tas nav pieļaujami, ņemot vērā, ka slimnīcas attīstībai piesaistīti Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi, kas izmantojami ierobežotu laika periodu. 

Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai ir būtiska loma sabiedrības interešu – veselības aizsardzības un drošības – nodrošināšanā. Tā ir vienīgā izteikti multidisciplinārā slimnīca valstī ar vislielāko specializēto klīniku/centru skaitu, kur strādā valsts vadošie speciālisti un zinātnieki ārstniecības nozarē. Tāpat slimnīca ir vienīgā universitātes slimnīca, kas darbojas kardioķirurģijas nozarē un kur tiek veiktas orgānu transplantācijas, kā arī citas sarežģītas manipulācijas lielā apjomā. Slimnīca ir vadošā universitātes slimnīca terciārās veselības aprūpē Latvijā, līdere reto slimību diagnostikā, pētniecībā un ārstniecībā, un tai ir būtiska loma katastrofu medicīnas koordinēšanā. 

Lai attīstītu slimnīcas sniegtos pakalpojumus atbilstoši augsti specializētas universitātes klīnikas standartiem, nepieciešams modernizēt un paplašināt slimnīcas infrastruktūru. Tāpēc, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, slimnīcā tiek īstenoti attīstības projekti. Projektu mērķis ir pilnveidot stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes kvalitāti un pacientu ārstēšanas procesu slimnīcā, kā arī uzlabot personāla darba apstākļus, tostarp darba drošības jomā. 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes