Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Apstiprina divu antidopinga jomas komisiju izveidi

24.07.2018
700

 

24.jūlijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz izveidot Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitisko lietošanas izņēmumu komisiju, kā arī nosaka abu komisiju locekļu pilnvaru termiņus.

Jau ziņots, ka, lai uzlabotu antidopinga sistēmas organizāciju Latvijā, tiek veikti vairāki šim mērķim nepieciešamie pasākumi, tostarp no šā gada 1.jūlijā darbu uzsācis Latvijas Antidopinga birojs. Tāpat paredzēts izveidot vairākas komisijas, tostarp Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisiju.

Disciplināro antidopinga komisija izskata iespējamos antidopinga noteikumu pārkāpumus un pieņem par tiem lēmumus. Šīs komisijas sastāvā būs no Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izvirzīti speciālisti, divi no katras institūcijas. Noteikumi nosaka kārtību, kā šīs organizācijas izvirza minētos speciālistus.

Savukārt Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā darbosies vismaz trīs Latvijas Ārstu biedrības izvirzīti ārsti.

Visas minētās organizācijas locekļu kandidātus abām komisijām izvirza sākotnēji uz pilnvaru termiņu, kas nepārsniedz 4 gadus, ar iespēju vēlreiz atkārtoti izvirzīt tā, lai kopējais pilnvaru termiņš vienam loceklim nav ilgāks par astoņiem gadiem. Šādā veidā tiek nodrošināts mazāks korupcijas risks, neatkarība un objektivitāte lēmumu pieņemšanā. Tāpat, lai novērstu interešu konfliktu, personas, kas ir Pārsūdzības komisijas sastāvā, nevar būt vienlaikus Disciplinārās antidopinga komisijas vai Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā. 

*Ministru kabineta noteikumu projekts “Disciplinārās antidopinga komisijas un Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas izveidošanas kārtība un to locekļu pilnvaru termiņi”

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes