Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Eiropas Savienības ministru padomē diskutē par veselīga uztura jautājumiem

22.06.2018
700

Šodien, 22.jūnijā, Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš piedalās Eiropas Savienības Nodarbinātās, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sēdē (Padome), kurā diskutē jautājumus par veselīgu uzturu bērniem.

Padomes secinājumu projektā par veselīgu uzturu bērniem secināts, ka veselīgo paradumu attīstība (no pirmām dzīves dienām) ir viens no galvenajiem veselīgi nodzīvotu dzīves gadu noteicošajiem faktoriem. Ietekmēt sabiedrības veselību iespējams īstenojot “veselības visās politikās” principu, it īpaši kopējās lauksaimniecības politikā, lai nodrošinātu profilakses un veicināšanas politikas efektivitāti un panākumus, kā arī veicinātu veselīgas izvēles iespējas. Svarīgi ir nodrošināt iedzīvotājiem viegli pieejamus, veselīgus, vietējās izcelsmes sezonālus pārtikas produktus. Savukārt, lai atbalstītu vietējās lauksaimniecības un pārtikas ražotājus, ir svarīgi arī turpmāk nodrošināt dažādus atbalsta mehānismus ES un dalībvalstu līmenī, veicināt starpsektoru sadarbību, informēt un izglītot patērētājus par pārtikas produktu izvēli un veicināt vietējās izcelsmes un sezonālu produktu atpazīstamību.

Ņemot vērā, ka Latvijā arvien pieaug to bērnu un pieaugušo skaits, kuriem ir liekais svars un aptaukošanās, kā arī to izraisītās neinfekcijas slimības, piemēram, sirds un asinsvadu slimības, vēzis, otrā tipa cukura diabēts, kas ir novēršamas ar veselīgiem uztura paradumiem, pietiekamām fiziskajām aktivitātēm un veselīgu dzīvesveidu kopumā, Latvija turpinās ieviest paredzētās aktivitātes, īpaši veselību veicinošas vides nodrošināšanu, padarot veselīgu izvēli par visvieglāk pieejamo izvēli, ierobežot uz bērniem vērstu reklāmu un veicināt veselīgu izvēli publiskā iepirkuma veikšanas procesā u.c.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes