Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Starptautisku ekspertu vadībā spriedīs par pacientu drošības uzlabošanu Latvijā

07.06.2018
700

Lai diskutētu par pacientu drošības situāciju Latvijā un uzklausītu starptautisko ekspertu ieteikumus pacientu drošības sistēmas pilnveidošanā, 7.jūnijā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks vērienīga starptautiska konference “Uzlabojot pacientu drošību un pakalpojumu kvalitāti Latvijā”. 

Konferencē, kuru atklās veselības ministre Anda Čakša, pulcēsies vairāk nekā 400 Latvijas veselības nozares profesionāļi, kā arī speciālisti no ASV, Dānijas, Kanādas, Nīderlandes, Norvēģijas un Polijas. 

Konferencē Latvijas mediķi, veselības politikas veidotāji un nozares nevalstiskās organizācijas nozarē atzītu profesionāļu vadībā iepazīsies ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) nostādnēm pacientu drošības veicināšanā kā reģionālā, tā globālā līmenī, galvenajiem izaicinājumiem un iespējām veicināt pacientu drošības kultūras veidošanos veselības aprūpes nozarē.
 
Tāpat konferences dalībnieki apspriedīs invazīvo procedūru standartu nozīmi pacientu drošībā, iepazīs dažādās lomas, pieejas un darbības sepses prevencijai, agrīnai atklāšanai un ārstēšanai, kā arī izzinās labās prakses piemērus, kas īstenotas dažādās slimnīcās. 
 
Savā pieredzē un redzējumā konferencē dalīsies PVO pārstāvji, ārvalstu vieslektori, kā arī atzīti Latvijas mediķi, docētāji un pētnieki, piemēram, dr. Evita Palčeja, prof. Viesturs Boka, asoc. prof. Biruta Mamaja, prof. Uga Dumpis un Dr. Reinis Balmaks. 
 
Medicīnā tāpat kā citās augsta riska nozarēs kļūdas ir neizbēgamas, turklāt ar iespēju kaitēt pacientam. “Medicīnas izglītības fokusā tradicionāli ir bijis ārsta vai māsas individuālais sniegums. Savukārt atziņa, ka kļūdas rodas sistēmas nepilnību, nevis indivīdu neuzmanības vai neveiksmju dēļ, ir samērā jauna, un tā ir pamatā mūsdienīgai izpratnei par pacientu drošību. Šajā konferencē uzstāsies vesela virkne vietējo un ārvalstu ekspertu, kuri meklē un ievieš arvien jaunus veidus, kā izvairīties no sistēmas nepilnībām un novēršama kaitējuma,” uzsver Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts, RSU docents Reinis Balmaks, kurš vadīs pacientu drošības labās prakses piemēriem veltīto konferences sesiju. 
 
Pasākuma norise plānota četrās tematiskajās sesijās: 
 
1. pacientu drošības kultūra ierobežotu resursu apstākļos;
2. invazīvo procedūru drošības standarti: komandas un cilvēkfaktora loma;
3. multidisciplināra pieeja sepses prevencijai, agrīnai atklāšanai un ārstēšanai;
4. labās prakses piemēri pacientu drošības un kvalitātes nodrošināšanai slimnīcās.
 
Detalizēta konferences programma skatāma RSU mājaslapā šeit.
 
Konferenci organizē Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru, kā arī Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecību Latvijā. Konferences norisi līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds (projekts "Veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrāde un ieviešana prioritāro veselības jomu ietvaros").

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes