Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

31.maijā plkst.10.00 vēro šeit tiešsaistes diskusiju “Mēs par drošu vasaru”

30.05.2018
700

Tuvojoties atvaļinājuma laikam, skolēnu vasaras brīvlaikam, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina vērot tiešsaistes diskusiju, lai vecāki vēlreiz pārliecinātos par bērnu drošību mājās un dārzā, padomātu par pieaugušo atbildību dažādās situācijās un novērstu traumatisma riskus atpūtas brīžos.

Tiešsaistes diskusija par bērnu traumatismu notiks 31.maijā plkst.10.00 - www.vm.gov.lv; www.spkc.gov.lv; SPKC Facebook lapā; www.maminuklubs.lv; www.mamamuntetiem.lv; www.tvnet.lv. 
 
Diskusijā piedalīsies:
 
Dzintars Mozgis, Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos
Jānis Bendiks, Mikroķirurģijas centra vadītājs
Gunita Kleinberga, trīs bērnu mamma
Diskusiju vadīs Ansis Bogustovs, četru bērnu tētis
 
Bērni ir mūsu lielākā vērtība, tomēr, kā liecina statistikas dati, Latvijā ir augsts bērnu traumatisma līmenis, un iemesls tam ir nedroša vide un nepietiekama vecāku atbildība. Bērni vecumā līdz 4 gadiem 75% gadījumu traumas gūst mājās. Izplatītākie traumu veidi bērniem šajā vecumā ir lūzumi, vaļējas brūces, sasitumi un zilumi, apdegumi un applaucējumi u. c. brūces, kā arī saindēšanās un smadzeņu satricinājumi. Analizējot statistikas datus, redzams, Latvijā traumu gadījumi notiek tik bieži tikai tāpēc, ka bērni tiek atstāti bez uzraudzības. 
 
 
Informāciju sagatavoja
Ilze Arāja
Komunikācijas nodaļas vadītāja, Slimību profilakses un kontroles centrs 
tālr. 67387667;29487552; prese@spkc.gov.lv

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes