Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Valdība atbalsta papildus viena miljona latu piešķiršanu veselības aprūpei

23.08.2004
20.08.2004 - Ministru kabinets, izskatot iesniegtos priekšlikumus 2004.gada budžeta grozījumiem otrajam lasījumam Saeimā, atbalstījis papildus līdzekļu viena miljona latu apmērā piešķiršanu veselības aprūpes nozarei. Līdz ar to šā gada budžeta grozījumos veselības nozare papildus jau valdības akceptētajiem 7 235 644 latiem varētu iegūt Ls 1 108 140. Par šā gada budžeta grozījumiem Saeima lems 26.augustā.

ajiem 7 235 644 latiem varētu iegūt Ls 1 108 140. Par šā gada budžeta grozījumiem Saeima lems 26.augustā.

Ministru kabinets, atbalstot investīciju projektus pašvaldībām, ir atbalstījis arī papildus finanšu resursu piešķiršanu ārstniecības iestādēm. Valdība atbalstījusi Ls 567 390 piešķiršanu valsts galvota kredīta dzēšanai, kas tika ņemts Kuldīgas slimnīcas būvniecībai. Kuldīgas slimnīca ir jaunākā slimnīca Latvijā, tā nodota ekspluatācijā 2003.gadā.

Ls 191 000 piešķirti kā mērķdotācija Rēzeknes pilsētai slimnīcas vajadzībām. Ls 70 000 piešķirti Dobeles un apkārtnes slimnīcas dzemdību nodaļas renovācijas projekta šVesels jaundzimušais ? Latvijas nākotnes pamats" īstenošanai. Ls 50 000 piešķirti arī Valmieras slimnīcas renovācijas darbu turpināšanai.

Sadalot pašvaldību investīcijas, valdība īpašu uzmanību pievērsusi veselības aprūpes attīstībai valsts reģionos. Papildus atbalstītās pašvaldību investīcijas veselības aprūpei ir paredzētas galvenokārt renovācijām, remontiem un nepieciešamās medicīniskās aparatūras iegādei reģionālajām ārstniecības iestādēm.

Veselības ministrs Rinalds Muciņš atzīst, ka šāda valdības rīcība apliecina tikai to, ka veselības nozare ir valsts prioritāte, kuras attīstībai ir nepieciešami papildus resursi. ššpaši priecē fakts, ka valdība ir domājusi par nozares attīstību reģionos, esošos līdzekļus pārdalot proporcionāli visiem reģioniem. Vairākus gadus veselības nozare valstī ir bijusi pabērna lomā un tai ir nācies ķepuroties pašai ar saviem spēkiem, taču šobrīd valdība ir apliecinājusi savus vārdus arī darbos," norāda R.Muciņš.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes