Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ārstniecības personu darba samaksas palielinājumam novirzīti 85 miljoni eiro

26.01.2018
700

Šogad ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai piešķirti papildu 85 miljoni eiro, kas iestrādāti tarifā, kādu valsts samaksā ārstniecības iestādēm par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Vienlaikus palielinātas arī noteiktās zemākās mēnešalgu likmes* ārstniecības personām atbilstoši viņu kvalifikācijas kategorijām – no 5% - 68%.

Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību** vidējā darba samaksa ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem tarifā palielināta no 859 eiro līdz 1125 eiro mēnesī (31%), ārstniecības un pacientu aprūpes personas un funkcionālo speciālistu asistentiem no 537 eiro līdz 675 eiro mēnesī (26%), bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām – no 400 eiro līdz 450 eiro mēnesī (13%). Stacionārajā sektorā strādājošajām ārstniecības personām plānots lielāks darba samaksas palielinājums, ņemot vērā obligātās piemaksas par diennakts darba režīma nodrošināšanu, kā arī normālā pagarinātā darba laika pakāpenisku atcelšanu. 

Šodien notikušajā preses konferencē Nacionālā veselības dienesta direktore Inga Milaševiča informēja, ka šobrīd turpinās līgumu slēgšana ar ārstniecības iestādēm un plānotajā finansējuma apmērā iekļauts arī darba samaksas palielinājums ārstniecības personām. 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis uzsvēra, ka amatalgas slimnīcas ārstniecības personām tiks celtas lielākā apmērā par minimāli noteikto. Ārstam vidēji darba samaksa palielināsies par 280 eiro (42%), reģistrētām māsām – par 210 eiro (50%), bet sertificētām māsām – par 269 eiro (63%). Tādējādi vidējā alga mēnesī ārstam tiks palielināta līdz 1400 eiro, reģistrētām māsām – līdz 958 eiro, sertificētām māsām – līdz 1033 eiro.

Veselības ministrijas prezentācija

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes prezentācija

* Ministru kabineta 2010.gada 29.jūnija noteikumi Nr.595 “Noteikumi par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām”. Noteikumi attiecas uz ārstniecības personām, kas strādā valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās vai publiski privātajās kapitālsabiedrībās, kas noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par no valsts budžeta apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, vai, kas sniedz no pašvaldību budžetiem apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus pašvaldību izglītības iestādēs.
** Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumi Nr.1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes