Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Informēs par ārstniecības personu darba samaksas palielināšanu

26.01.2018
700

Šodien, 26.janvārī, plkst.11:30 mediju pārstāvji aicināti uz preses konferenci, kurā tiks sniegta informācija par ārstniecības personu darba samaksas palielināšanu.

Preses konferencē piedalīsies:

Aivars Lapiņš – Veselības ministrijas valsts sekretārs;
Inga Milaševiča – Nacionālā veselības dienesta direktore;
Imants Paeglītis – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka šogad veselības nozarei ir novirzīts lielākais finansējuma palielinājums, kāds jebkad ir bijis – 194 miljoni eiro. No tiem teju puse ir novirzīta ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai. Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību* vidējā ārstu un funkcionālo speciālistu darba samaksa (tarifā) palielināta no 859 eiro līdz 1125 eiro mēnesī, ārstniecības un pacientu aprūpes personas un funkcionālo speciālistu asistentiem no 537 eiro līdz 675 eiro mēnesī, bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām – no 400 eiro līdz 450 eiro mēnesī.
Stacionārajā sektorā strādājošajām ārstniecības personām plānots lielāks darba samaksas palielinājums, ņemot vērā obligātās piemaksas par diennakts darba režīma nodrošināšanu, kā arī normālā pagarinātā darba laika pakāpenisku atcelšanu. 

Mediju uzmanībai!
Preses konference norisināsies 26.janvārī plkst.11:30 Veselības ministrijā (Brīvības iela 72) 309.telpā. Caurlaides pieteikšanai lūdzu zvanīt t.67876105.

*Noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes