Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Neizmantoto valsts nekustamo īpašumu Linezera ielā 6 nodos Aizsardzības ministrijas valdījumā

12.12.2017
700

12.decembrī Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts rīkojuma projekts, kas paredz Veselības ministrijas valdījumā esošā valsts nekustamā īpašuma Linezera ielā 6, Rīgā, nodošanu Aizsardzības ministrijas valdījumā*.

Lai optimizētu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu un efektīvāk izmantotu resursus, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS) ir realizējusi virkni pasākumu, tostarp stacionāra “Linezers” īstenotie ārstniecības pakalpojumi resursu optimizācijas nolūkā pārcelti uz citām telpām. Līdz ar to RAKUS funkciju izpildei nekustamais īpašums nav nepieciešams un netiek izmantots pamatfunkciju nodrošināšanai. Vienlaikus minētais īpašums arī nav nepieciešams citām Veselības ministrijas iestādēm un kapitālsabiedrībām.

Atbilstoši rīkojuma projektam plānots, ka Veselības ministrija Aizsardzības ministrijas valdījumā nodod zemes vienību 87658 m2 platībā un četrpadsmit būves. Saskaņā ar rīkojuma projektu, Aizsardzības ministrija ir izteikusi piekrišanu pārņemt nekustamo īpašumu savā valdījumā aizsardzības resora funkciju nodrošināšanai Nacionālo bruņoto spēku (NBS) atbalsta bāzes attīstībai. Nekustamajā īpašumā plānots izvietot vairākas NBS struktūrvienības (t.sk. NBS Medicīnas nodrošinājuma centrs, Rekrutēšanas un atlases centrs), Zemessardzes struktūrvienības, kā arī atsevišķas Aizsardzības ministrijas padotības iestādes (piemēram, Jaunsardzes un informācijas centrs).

*Ministru kabineta rīkojuma projekts “Par Veselības ministrijas valdījumā esošā valsts nekustamā īpašuma Linezera ielā 6, Rīgā, nodošanu Aizsardzības ministrijas valdījumā”

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes