Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Baltijas valstis paraksta Nodomu memorandu par sadarbību

08.12.2017
700

Baltijas valstis parakstījušas Nodomu memorandu par sadarbību alkohola patēriņa, smēķēšanas un ar uztura saistīto saslimstības tendenču samazināšanā (Memorandum of Intent on Cooperation in Reduction of Alcohol consumption, smoking and tackle morbidity trends related to nutrition).

Memorands paredz valstu statistikas datu apmaiņu par alkohola, tabakas lietošanas un hronisku neinfekciju slimību izplatību un sadarbību datu ieguves un apkopošanas metodoloģiskajā attīstībā.

Tāpat valstīm savstarpēji paredzēts apmainīties ar aktuālo informāciju par alkohola un tabakas patēriņa līmeni, faktiskajiem uztura datiem un iedzīvotāju aptaukošanās līmeni.

Parakstītais memorands paredz veicināt informācijas apmaiņu par esošajiem normatīvajiem aktiem un sadarboties, kā arī informēt dalībvalstis, izstrādājot valstu rīcības plānus alkohola, tabakas un elektronisko cigarešu kontrolei, kā arī pārtikas un iedzīvotāju uztura uzlabošanai.

Tāpat memorands paredz labas prakses pārņemšanu, kā arī savstarpēju pieredzes apmaiņu alkohola patēriņa, smēķēšanas un ar uztura saistīto saslimstību tendenču samazināšanā.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes