Izdrukāts no: http://www.vm.gov.lv/ttp://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/5565_specialisti_tiesraide_diskute_par_atbildigu_antibiotiku_liet/

Speciālisti tiešraidē diskutē par atbildīgu antibiotiku lietošanu

 
10.11.2017
700

10.novembrī notiek tiešraides diskusija par atbildīgu antibiotiku lietošanu un antimikrobās rezistences jautājumiem. 

Uzsākot Pasaules Antimikrobās rezistences nedēļu (13.–19.11.), Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecību, organizē tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu un antimikrobās rezistences jautājumiem. 

Tiešraides diskusiju varēs vērot 10.novembrī plkst. 10.00 Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās un TVNET portālā.
 
Antimikrobo rezistenci veicina neatbilstoša antibiotiku lietošana gan cilvēku, gan dzīvnieku slimību ārstēšanā un profilaksē. Mikroorganismi spēj veidot aizsardzības mehānismus pret antibiotiku iedarbību, tādēļ daudzas infekcijas slimības kļūst grūtāk ārstējamas, ierobežojamas un apdraud sabiedrības veselību. Ir svarīgi veidot sabiedrības izpratni un starpsektoru sadarbību, lai veicinātu atbildīgu antibiotiku lietošanu un mazinātu antimikrobās rezistences izplatību.
 
Par Latvijas statistiku Eiropas kontekstā, pacientu ieradumiem, antibiotiku atbildīgu lietošanu, par jautājumiem, ko var darīt ikviens no mums, lai mazinātu rezistenci, diskusijā skaidros veselības nozares speciālisti.
 
Diskusijā piedalīsies:
 
Anda Čakša, veselības ministre;
Aiga Rūrāne, PVO Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecības vadītāja;
Elīna Dimiņa, galvenais speciālists antimikrobās rezistences jautājumos (SPKC);
Andris Baumanis, ģimenes ārsts.
 
Aicinām iedzīvotājus un medijus iesūtīt interesējošos jautājumus Slimību profilakses un kontroles centram uz e-pastu: prese@spkc.gov.lv. Jautājumus var iesūtīt līdz tiešraidei un tiešraides laikā.
 
Informāciju sagatavoja: Ilze Arāja
Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja 
tālr. 67387667;29487552; prese@spkc.gov.lv