Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Uzaicinājums uz preses brīfingu

31.10.2017
700

31.oktobrī, plkst.11:30 mediju pārstāvji aicināti uz preses brīfingu, kurā veselības ministre Anda Čakša informēs par “zaļā koridora” paplašināšanu pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību un par Veselības ministrijas izstrādāto HIV infekcijas, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības ierobežošanas rīcības plānu 2018.-2020.gadam (turpmāk – Plāns).

Otrdien Ministru kabineta sēdē izskatāmie grozījumi Ministru kabineta noteikumos* paredz “zaļā koridora” paplašināšanu, uzlabojot un nodrošinot efektīvāku un savlaicīgāku pacientu, kuriem ir medicīniski pamatotas aizdomas par ļaundabīgu audzēju, izmeklēšanu un ārstēšanas uzsākšanu. No 2016.gada oktobra šī kārtība tika attiecināta uz pacientiem ar 11 izplatītākajām vēža lokalizācijām. Tagad kārtība, kas paredz izmeklējumu nodrošinājumu pacientiem 10 dienu laikā tiks attiecināta arī uz aizkuņģa dziedzera; aknas, žultsceļu un žultspūšļa; ādas (melanomas); centrālās nervu sistēmas; lūpas, mutes dobuma, rīkles mutes daļas un vairogdziedzera  vēža diagnozēm.

Savukārt, Plāns izstrādāts, lai nodrošinātu HIV, vīrushepatītu B un C un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanu. Mērķa sasniegšanai paredzēti vairāki darbības virzieni, tostarp plānoti pasākumi infekciju slimību izplatīšanās risku novēršanai, agrīnas diagnostikas un ārstēšanas pieejamības uzlabošanai, kā arī pasākumi, lai mazinātu HIV infekcijas izplatības  riskus no mātes bērnam.

Mediju uzmanībai!
Brīfings notiks Valsts kancelejā Brīvības ielā 36, Preses konferenču telpā (3.stāvs, 319.kab.).


*Ministru kabineta noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību””

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes