Izdrukāts no: http://www.vm.gov.lv/ttp://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/5541_apspriez_veselibas_aprupes_nozares_finansejuma_jautajumus/

Apspriež veselības aprūpes nozares finansējuma jautājumus

 
13.10.2017
700

13.oktobrī norisinājās Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes Veselības nozares apakšpadomes* sēde (VANA), kuras laikā tika apspriesti jautājumi par veselības aprūpes nozares finansējumu un likumprojekti “Par valsts budžetu 2018.gadam” un “Par vidēja termiņa valsts budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam”.

Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka likumprojektu izskatīšanas laikā Saeimā, tiks iesniegti VANA priekšlikumi anotāciju papildināšanai, fiksējot veselības nozares budžeta apjomu 2020.gadā 4% apmērā no iekšzemes kopprodukta, kā arī ārstniecības personu atalgojuma palielināšanai plānotā finansējuma daļa un tās avoti.

Jau ziņots, ka šonedēļ Ministru kabinetā apstiprinātais un Saeimā iesniegtais likumprojekts “Par valsts budžetu 2018.gadam” paredz veselības aprūpes nozares budžeta palielinājumu par 194 miljoniem eiro (sasniedzot 1,014 miljardus eiro*), kas būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Papildu pieejamais finansējums tiks ieguldīts veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanai, kā arī ārstniecības personu atalgojuma konkurētspējas palielināšanai.

*2017.gadā veselības nozares finansējums ir 820 miljoni eiro