Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Noslēgusies dokumentu pieņemšana uz valsts apmaksātajām rezidentu vietām

19.08.2004
17.08.2004 - Vakar, 16.augustā noslēdzās pieteikumu pieņemšana uz Veselības ministrijas izsludinātajām 100 valsts apmaksātajām rezidentu vietām 48 dažādās specialitātēs nākamajam, 2004./2005.mācību gadam, uz kurām kopumā ir pieteikušies 105 pretendenti.

selības ministrijas apkopotā informācija liecina, ka visvairāk topošo speciālistu, proti, 11 ir pieteikušies uz internista (iekšējo slimību ārsts) vietu, kurā uzņemti tiks 6 rezidenti. Otra populārākā specialitāte ir ginekologs, dzemdību speciālists, kur uz 3 rezidentu vietām ir pieteikušies 8 pretendenti. Trešā pieprasītākā ir zobārstu apakšspecialitāte endodonists, kur uz valsts apmaksātajām 2 rezidentu vietām ir pieteikušies 7 pretendenti. Pa 6 pretendentiem ir pieteikušies uz 3 traumatologa, ortopēda vietām un 4 psihiatra vietām. Salīdzinoši populāra ir arī anesteziologa, reanimatologa profesija, kur uz 7 vietām ir pieteikušies 5 pretendenti. 

Iepriecinošs ir fakts, ka uz 6 ģimenes ārstu vietām ir pieteikušies 5 pretendenti, kas ir par 2 vairāk nekā pagājušajā gadā. špaši tāpēc, ka ģimenes ārsti ir tā specialitāte, kurā Latvijā trūkst visvairāk speciālistu un kurā strādā vecāka gada gājuma ārsti, kuri pēc dažiem gadiem dosies pensijā, līdz ar to ļoti nepieciešama ir jaunā maiņa.

Nopietnas bažas Latvijas veselības aprūpes sistēmai rada fakts, ka uz 8 neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta vietām ir pieteicies tikai viens pretendents, kas jau ir labāk nekā iepriekšējā gadā, kad nepieteicās neviens. Tas skaidrojams ar to, ka darbs šajā specialitātē ir ļoti smags un ne vienmēr ārsti spēj izturēt lielo darba slodzi un stresu. Visticamāk, ka tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc topošie ārsti nepiesakās uz šo specialitāti.

Veselības ministrija ar nožēlu atzīst, ka, līdzīgi kā iepriekšējā gadā, ir arī specialitātes, uz kurām nav pieteicies neviens pretendents: gastroenterologs, torakālais ķirurgs, onkoloģijas ķīmijterapeits, otolaringologs, narkologs, patologs, arodslimību ārsts, sporta ārsts un fizikālās medicīnas ārsts.

Valsts apmaksātas rezidentu vietas attiecīgā specialitātē tiek noteiktas pamatojoties uz Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju aģentūras sniegtajiem datiem par attiecīgo speciālistu pieprasījumu ārstniecības iestādēs, strādājošo speciālistu pensionēšanās vecumu un brīvo darba vietu līmeni ārstniecības iestādēs. Viena rezidenta apmācība 2004.gadā valstij izmaksā 265 latus mēnesī.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes