Izdrukāts no: http://www.vm.gov.lv/ttp://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/5513_veic_izmainas_tabakas_izstradajumu_augu_smekesanas_elektroni/

Veic izmaiņas tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites kārtībā

 
12.09.2017
700

12.septembrī Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā (turpmāk - Likums)*.

Grozījumi paredz papildināt spēkā esošo regulējumu ar aizliegumu ražot un laist tirgū saldumus, uzkodas, kā arī rotaļlietas un citus nepilngadīgajiem pievilcīgus priekšmetus, kas vizuāli atgādina cigaretes vai citus tabakas izstrādājumus, vai elektroniskās smēķēšanas ierīces un var piesaistīt nepilngadīgo uzmanību smēķēšanai, vai reklamē konkrētus tabakas izstrādājumus vai to ražotājus. Grozījumi ir izstrādāti ar mērķi pasargāt sabiedrību, it īpaši jauniešus, no smēķēšanas negatīvās ietekmes, novēršot tabakas izstrādājumu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to lietošanas, kā arī konkrētu ražotāju popularizēšanu.
Vienlaikus Likuma grozījumi paredz aizliegumu attēlot Latvijas valsts simbolus, fiziskas personas (izņemot fiziskas personas, kas attēlotas uz kombinētajiem brīdinājumiem) un animācijas tēlus uz tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma, lai novērstu tabakas izstrādājumu un to lietošanas veicināšanu, padarot šos produktus pievilcīgākus, izmantojot dažādus elementus.
Tāpat ar nolūku aizsargāt sabiedrības veselības intereses un jo īpaši jauniešu veselību, normas attiecībā uz elektriskajām cigaretēm un to uzpildes flakoniem paredzēts attiecināt arī uz elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm un to uzpildes tvertnēm tādās jomās kā reklāma, aprite, informācijas sniegšana uz iepakojuma par sastāvu u.c.

*“Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā”