Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Lielā vienprātībā atbalsta grozījumus Pasaules Veselības organizācijas konstitūcijā

19.08.2004
17.08.2004 - Šodien Ministru kabinets lielā vienprātībā atbalstīja Veselības ministrijas iesniegto priekšlikumu par grozījumu nepieciešamību Pasaules Veselības organizācijas (PVO) konstitūcijā. Šodien pieņemtie grozījumi paredz, ka, ja PVO dalībvalsts neievēro konstitūcijā noteiktos humānisma principus un mērķus vai apzināti īsteno rasu diskriminācijas politiku, tādā gadījumā var uz laiku tikt atcelta šīs valsts dalība PVO vai arī dalībvalsts var tikt pilnībā izslēgta no PVO.

nībā izslēgta no PVO.

Ja dalībvalsts izbeidzot diskriminācijas politiku, tad var tikt atjaunotas tās tiesības un privilēģijas, kā arī dalība PVO.

Šie grozījumi arī paredz atzīt, ka Konstitūcijas teksts par autentisku tiek atzīts arī arābu valodā, pie jau minētajām ķīniešu, angļu, franču, krievu un spāņu valodām. Konstitūcijas grozījumi arī paredz Izpildpadomes sastāvā šobrīd esošo dalībvalstu delegātu skaitu palielināt no 32 personām līdz 34 personām.

Veselības ministrija ir tā institūcija, kas koordinē PVO Konstitūcijā paredzēto saistību izpildi Latvijā.

Latvija par PVO dalībvalsti kļuva 1991.gadā, kad akceptēja PVO konstitūciju. PVO ir izveidota 1948.gadā un tās galvenais mērķis ir veicināt augstu sabiedrības veselības līmeni. PVO sastāvā ietilpst 192 dalībvalstis.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes