Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Starptautiski eksperti izvērtēs PVO Starptautisko veselības aizsardzības noteikumu ieviešanu Latvijā

08.05.2017
700

No 8. līdz 12. maijam Latvijā darba vizītē  viesosies Pasaules Veselības organizācijas (PVO) koordinēta starptautisku ekspertu misija, lai veiktu Starptautisko veselības aizsardzības noteikumu* ieviešanas ārējo novērtēšanu Latvijā. 

Nedēļas garumā starptautisko ekspertu misija piedalīsies novērtēšanas procesā, kura mērķis būs novērtēt valsts spēju noteikt, operatīvi reaģēt un novērst  sabiedrības veselības apdraudējumus, neatkarīgi no to izcelsmes (dabas katastrofas, tīši vai netīši radīti, infekciju uzliesmojumi u.c.), lai veicinātu starp-sektoru sadarbību un  vienotos  par iespējām paaugstināt valsts veselības aprūpes sistēmas kapacitāti.  

Misijas laikā plānots tikties ar visu iesaistīto sektoru pārstāvjiem, lai diskutētu un novērtētu nacionālās likumdošanas atbilstību, starp-sektoru sadarbību, valsts politikas un veselības aprūpes finansējuma lomu ārkārtas situāciju gadījumos, slimību uzraudzību un imunizācijas aptveri Latvijā. Tāpat plānots pārrunāt jautājumus par nacionālo laboratoriju sistēmu, antimikrobo rezistenci, bioloģiskās drošības un pārtikas drošuma jautājumus, iespējamos sabiedrības veselības apdraudējumus u.c. 

Vizītes laikā starptautiskie eksperti iepazīsies ar atbildīgo dienestu gatavību dažādām krīzes situācijām – ar nacionālajām ārkārtas reaģēšanas operācijām, pretpasākumiem, medicīnas personāla sagatavotību u.c.

Vizītes laikā eksperti apmeklēs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Slimību profilakses un kontroles centru, Pārtikas un veterināro dienestu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, Nacionālo mikrobioloģijas references laboratoriju un Valsts vides dienestu. 

*Starptautiskie veselības aizsardzības noteikumi (International Health Regulations, SVAN) ir starptautisks juridisks dokuments gatavības nodrošināšanai un reaģēšanai uz sabiedrības veselības apdraudējumiem, novēršot to potenciālu pārrobežu izplatību. SVAN ir apstiprināti Pasaules Veselības asamblejā 2005. gada maijā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes