Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Pasaules veselības dienas ietvaros eksperti diskutē par depresiju

10.04.2017
700

Katru gadu, 7.aprīlī, visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena, kuras tēma šogad ir depresija. Depresija ir viena no visbiežāk sastopamajām psihiskajām saslimšanām, kura rada būtiskus psihisko procesu traucējumus – nomāktu garastāvokli, domu gausumu, koncentrēšanās grūtības, dzīvesprieka zudumu un citus, izteikti negatīvi ietekmējot cilvēka spēju strādāt, mācīties, rūpēties par sevi un citiem.

 

 

 

Depresija ik gadu skar 30 miljonus Eiropas Savienības iedzīvotāju. Latvijā, pēc pētījumu datiem, no tās cieš vidēji viens no četrpadsmit 15-64 gadus vecajiem iedzīvotājiem.

Cīņā ar depresiju būtiska loma ir iedzīvotāju izpratnes palielināšanai, jo nereti šo slimību uztver kā sliktu garastāvokli, cilvēka rakstura vājuma vai slinkuma izpausmi, nevis kā saslimšanu, kurai, līdzīgi kā cita veida saslimšanām, ir pieejama un nepieciešama ārstēšana. 

10.aprīlī Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecība Latvijā, sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un jomas ekspertiem organizēja tiešsaistes diskusiju “Depresija – parunāsim!”, lai informētu par depresiju un tās negatīvo ietekmi, kliedētu mītus un informētu par palīdzības iespējām depresijas gadījumā. 

Tiešsaistes diskusijā piedalījās:

  • Aiga Rūrāne, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja;
  • Elmārs Tērauds, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents;
  • Elmārs Rancāns, RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs;
  • Toms Pulmanis, SPKC Psihiskās veselības veicināšanas nodaļas vadītājs.

Ikviens interesents ir aicināts diskusiju vērot internetā www.leta.lv, www.vm.gov.lv, www.spkc.gov.lv. 

Diskusijas laikā iespēju robežās plānots atbildēt arī uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem saistībā ar depresiju, kurus aicinām iesūtīt uz e-pasta adresi prese@spkc.gov.lv.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes