Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Vienojas par risinājumiem ārstniecības personu atalgojuma palielināšanai

09.03.2017
700

9.martā veselības ministre Anda Čakša tikās ar Rīgas Dzemdību nama vadību un darbiniekiem, lai apspriestu Veselības ministrijas piedāvātos risinājumus ārstniecības personu atalgojuma palielināšanai.

Meklējot risinājumus saistībā ar Rīgas Dzemdību nama ārstu un vecmāšu prasībām par atalgojuma palielināšanu, ir pārskatīta finansējuma sadale no papildus 50 eiro dzemdību palīdzības tarifa palielinājuma, kā arī veikta saimniecisko un administratīvo funkciju pārvērtēšana, ietaupītos līdzekļus novirzot ārstniecības personāla darba samaksas palielinājumam. 

Veselības ministre Anda Čakša uzsvēra, ka jautājums par ārstniecības personu atalgojumu ir jāvērtē visā nozarē kopumā. Šobrīd Veselības ministrija ir izstrādājusi priekšlikumu, kas paredz papildu samaksas piešķiršanu ārstniecības iestādēm, kas nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu stacionāra līmenī, lai nosegtu piemaksas ārstniecības personām par nakts darbu (kas šobrīd netiek apmaksāts), kā arī izlīdzinot ārstniecības personu posteņu skaitu, kas nepieciešams diennakts NMP nodrošināšanai. Ieviešot šādu apmaksas principu no šā gada 1.aprīļa, tam ir nepieciešami aptuveni 7 miljoni eiro.

“Šis ir jautājums par prioritāšu noteikšanu esošā nepietiekamā finansējuma apstākļos,” uzsvēra veselības ministre Anda Čakša, piebilstot, ka būtisks atalgojuma palielinājums ārstniecības personām jāpiešķir nākamgad, kad atbilstoši valdības paustajam veselības nozare būs prioritāte valsts budžeta sadales procesā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes