Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības nozarei budžeta grozījumos piešķirs aptuveni septiņus miljonus latu

03.08.2004
03.08.2004 - Šā gada budžeta grozījumos veselības nozarei papildus tiks piešķirti vairāk nekā septiņi miljoni latu, kas tiks novirzīti aktuālāko problēmu sakārtošanai. To paredz šodien Ministru kabinetā akceptētie grozījumi likumā šPar valsts budžetu". Par šā gada budžeta grozījumiem vēl jālemj Saeimai.

akceptētie grozījumi likumā šPar valsts budžetu". Par šā gada budžeta grozījumiem vēl jālemj Saeimai.

Veselības ministrija šā gada budžeta grozījumiem starp citiem neatliekamiem pasākumiem ir izvirzījusi trīs galvenās prioritātes:

  • kompensējamie medikamenti;
  • pakalpojumu pieejamības nodrošināšana un cenu kāpuma kompensācija pakalpojuma veidojošajiem elementiem (degviela, elektroenerģija, siltumapgāde un citas preces);
  • Eiropas Savienības tiesību aktu ieviešana.

Līdz ar valdības izlemto budžeta grozījumu sadalījumu, Veselības ministrijai ir iespēja līdzekļus novirzīt visām prioritātēm.

Ministru kabineta lēmums paredz, ka iepriekš rezervētie 2,9 miljoni latu PVN medikamentiem kompensācijai no budžeta netiks izņemti. Iepriekšējā valdība lēma, ka tā kā PVN medikamentiem tika pieņemts 5% nevis 9% apmērā, atlikusī summa 2,9 miljonu latu apmērā gada beigās tiktu izņemta no Veselības ministrijas budžeta. Šo summu ministrija ir ieplānojusi novirzīt pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai, 2 miljonus latus paredzot ambulatoro pakalpojumu nodrošināšanai Rīgā. Veselības ministrija jau iepriekš apzināja dramatisko situāciju ambulatoro pakalpojumu sektorā, kāda bija izveidojusies pēc iepriekšējās valdības laikā veiktajām reformām, proti, gada sākumā noslēgtie līgumi par šā pakalpojuma sniegšanu bija nesamērojami ar reālajām budžeta iespējām, radot izteiktu budžeta deficītu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbības uzlabošanai ir paredzēts novirzīt Ls 315 333, medicīnas ierīču un medicīnas preču piegāžu PVN 5% likmes piemērošanas kompensācijai paredzēts novirzīt Ls 584 667.

No iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlikuma 2 miljoni lati tiks novirzīti kompensējamo medikamentu deficīta segšanai. Vairākus gadus iepriekšējās valdības šim jautājumam nav pievērsušas pietiekamu uzmanību un adekvāti palielinājušas finansējumu kompensējamo medikamentu sistēmai, kā rezultātā gadu no gada ir radies deficīts. Turklāt nav ņemts vērā arī iedzīvotāju augstais saslimstības rādītājs, laicīgi neārstētās slimības, uzlabotās diagnostikas iespējas, kā rezultātā ir pieaudzis pacientu skaits arī tajās diagnozēs, kurās zāļu iegādes kompensācija jau ir noteikta saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Lielākais deficīts ir vairākās diagnožu grupās, piemēram, onkoloģiskajiem pacientiem, cukura diabēta pacientiem un citur. Turklāt iepriekšējos periodos lielāka uzmanība pievērsta stacionārā sektora stiprināšanai, neapzinoties, ka savlaicīga cilvēka ārstēšana jau ambulatorajā sektorā ļauj samazināt izdevumus stacionārajam sektoram.

Lai kompensētu cenu kāpumu vairākiem veselības aprūpes pakalpojuma veidojošajiem elementiem (degvielai, elektroenerģijai, siltumapgādei un citām  precēm), no šā gada budžeta grozījumiem tiks novirzīti Ls 1 942 743.

Eiropas Savienības tiesību aktu ieviešanai tiks izlietoti Ls 69 684 novirzot tos attiecīgajām institūcijām.

No šā gada budžeta grozījumiem ir paredzēts segt arī ministrijas pārcelšanās izdevumus Ls 54 442 apmērā, nodrošināt Katastrofu medicīnas centra perinātālo pakalpojumu sniegšanu, piešķirot Ls 48 177, kā arī Valsts Asinsdonoru centram asins preparātu un komponentu sagatavošanai ārstniecības iestādēm, piešķirot Ls 200 755.

Kopā Veselības ministrija no šā gada budžeta grozījumos iegūst Ls 7 235 644.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes