Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Paredz grozījumus recepšu veidlapu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumos

29.09.2016
700

29.septembrī Valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu grozījumu projekts recepšu veidlapu izgatavošanai un uzglabāšanai, ka arī recepšu izrakstīšanai un uzglabāšanai.*

Paredzēts, ka noteikumos tiks papildināts to vielu saraksts, ko nevajadzētu izrakstīt sievietēm reproduktīvajā vecumā. Tā kā lietojot medikamentus, kas satur vielu acitretīns, pastāv ļoti augsts risks dzemdēt bērnu ar patoloģijām (piemēram, ar galvaskausa un sejas bojājumiem, sirds un asinsvadu patoloģijām u.c.), paredzēts, ka zāles, kas saturēs acitretīnu, pacientiem ar reproduktīvu potenciālu drīkstēs izrakstīt ne vairāk kā četras nedēļas ilgam ārstēšanās kursam.

Atbilstoši spēkā esošajai kārtībai ar 2016.gada 1.decembri aptiekām tiešsaistē veselības informācijas sistēmā būtu jāsniedz informācija par zālēm, kas izrakstītas uz receptes veidlapas. Šāda kārtība palielinātu pacientu apkalpošanas laiku, kas savukārt varētu ietekmēt farmaceitiskās aprūpes kvalitāti aptiekā. Līdz ar to, lai nodrošinātu aptiekām pakāpenisku pāreju uz jauno sistēmu, paredzēts noteikt pārejas periodu konkrētās prasības ieviešanai. Plānots, ka aptiekas līdz 2017.gada 1.aprīlim būs tiesības nesniegt informāciju veselības informācijas sistēmā par izrakstītajām un izsniegtajām zālēm, ja tās būs izrakstītas uz parastās receptes veidlapas. Attiecībā uz zālēm, kas izrakstītas uz īpašās receptes veidlapas, pienākums ievadīt informāciju par šiem medikamentiem veselības informācijas sistēmā, sākot ar šā gada 1.decembri, saglabājas.


*Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 8.marta noteikumos Nr.175 „Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi”

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes