Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre aicina piedalīties „Dienā bez auto”

21.09.2016
700

Noslēdzoties Eiropas Mobilitātes nedēļai, 22. septembrī tiek atzīmēta „Diena bez auto”, kad visi ikdienas autobraucēji aicināti atstāt savus spēkratus mājās un ikdienas darīšanās doties kādā citā, videi un savai veselībai draudzīgākā pārvietošanās veidā.

Šogad aktīvo pulkam pievienojas arī veselības ministre Anda Čakša, kas rīt ikdienas gaitās dosies ar velosipēdu. „Lielas lietas veidojas no maziem sīkumiem, tāpat arī pie labas veselības mēs varam tikt maz pamazām dažādus ikdienas ieradumus aizstājot ar citiem. Protams, mēs visi mēdzam ikdienā grēkot attiecībā gan pret sevi, gan pret apkārtējo vidi, lai arī zinām – kā rīkoties būtu pareizi, izvēlamies vieglāko ceļu. Taču svarīgi, lai mēs maz pamazām, apzināti un neatlaidīgi savu ikdienu papildinām ar veselīgām aktivitātēm – vai tā būtu ūdens glāze katru rītu, pastaiga katru vakaru, dārzeņi pusdienās katru dienu. Kaut kas, kas mums ir pieņemams un patīkams. Tāpēc man ir liels prieks ikdienā Rīgā redzēt tik daudz velobraucēju, kas izdarījuši apzinātu izvēli par labu labākai un veselīgai dzīvei.”
 
Sabiedrības veselības veicināšana ir viena no Veselības ministrijas un ministres Andas Čakšas prioritātēm, sākot no šī gada konkrētajam mērķim pieejami arī ievērojami Eiropas Savienības struktūrfondu finanšu līdzekļi (55 miljoni eiro). Veselības ministre izsaka cerību, ka šie līdzekļi tiks izmantoti efektīvi, tā, lai atdeve būtu jūtama ilgstošā laika periodā. 

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes