Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs pasniedz Labas ražošanas prakses sertifikātu akciju sabiedrībai šOlaines ķīmiski-farmaceitiskā rūpnīca"

30.07.2004
30.07.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš pasniedza Labas ražošanas prakses sertifikātu (LRP) vienam no lielākajiem Latvijas zāļu ražošanas uzņēmumiem šOlaines ķīmiski-farmaceitiskā rūpnīca" (Olainfarm). Šis sertifikāts apliecina, ka zāļu ražošanā un kvalitātes kontrolē uzņēmumā šOlainfarm" ir ieviesti visi labas ražošanas prakses nosacījumi, kas garantē kvalitatīvu zāļu ražošanu. Eiropas Savienības (ES) prasības nosaka, ka laba ražošanas prakses ieviešana ir nepieciešama ikvienam zāļu ražotājam, kas vēlas savus ražotos medikamentus izplatīt ES teritorijā un eksportēt.

a, ka laba ražošanas prakses ieviešana  ir nepieciešama ikvienam zāļu ražotājam, kas vēlas savus ražotos medikamentus izplatīt ES teritorijā un eksportēt.

Veselības ministrs Rinalds Muciņš apsveica šOlainfarm" ne tikai ar Labas ražošanas prakses sertifikāta iegūšanu, bet arī ar jaunās ES ražošanas kvalitātes prasībām atbilstošas ražotnes atklāšanu. Rinalds Muciņš izteica lielu prieku, ka tik nozīmīgs Latvijas zāļu ražotājs ir saņēmis šo sertifikātu, kas nodrošinās ražoto medikamentu kvalitāti un atbilstību visām ES prasībām.

Sertifikāts dos iespēju uzņēmumam attīstīt savu ražošanas apjomu un saražotos medikamentus izplatīt  ne tikai Latvijā un ES valstīs, bet arī citās valstīs, kurās ir pieprasījums pēc uzņēmuma produkcijas, bet sertifikāta trūkuma dēļ nebija iespējas tos izplatīt.

Šobrīd Latvijā Labas ražošanas prakses sertifikātu ir ieguvuši vairāki zāļu ražošanas uzņēmumi, no kuriem  lielākie ir  a/s šGrindeks",  a/s šRīgas Farmaceitiskā fabrika", SIA  šMEDPRO Inc."  un akciju sabiedrība šOlaines ķīmiski-farmaceitiskā rūpnīca".

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes