Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministra paziņojums aizliegt smēķēšanu sabiedriskās vietās ir izraisījis interesi ārvalstu medijos

30.07.2004
30.07.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš ar gandarījumu atzīst, ka interesi par viņa pausto nostāju par nepieciešamību aizliegt smēķēšanu publiskās vietās ir izrādījusi arī lielākā starptautiskā ziņu aģentūra Associated Press. Viņš atzīst, ka pateicoties tam, tagad arī pārējā pasaule ir izdzirdējusi Latvijas vārdu, turklāt pozitīvā gaismā, pieskaitot Latviju pie tām nedaudzajām valstīm, kas cenšas cīnīties ar smēķēšanu.

izdzirdējusi Latvijas vārdu, turklāt pozitīvā gaismā, pieskaitot Latviju pie tām nedaudzajām valstīm, kas cenšas cīnīties ar smēķēšanu.

Savā publikācijā, aprakstot Veselības ministrijas iniciatīvu, Associated Press uzsver, ka Latvija seko šrijas un Norvēģijas piemēram, kurās arī ir uzsākta cīņa pret smēķēšanu publiskās vietās. Kā piemērs tiek minēta šrija, kur naudas sods par smēķēšanu aizliegtā vietā var sastādīt pat 3600 ASV dolāru. šrija bija pirmā valsts, kas aizliedza smēķēšanu slēgtās darba telpās, piemēram, kafejnīcās. Sekojot šrijas piemēram, līdzīgi ierobežojumi tika pieņemti Kalifornijā, Ņujorkas pilsētā un vēl vairāk nekā 10 Amerikas štatos un pilsētās. Norvēģija līdzīgus smēķēšanas ierobežojumus uzsāka šā gada jūnijā.   

Veselības ministrs arī atgādina, ka ministrija vēl arvien turpina uzklausīt iedzīvotāju viedokļus par šo jautājumu ministrijas mājas lapā: www.vm.gov.lv sadaļā Smēķēšana. Diskusijā ir aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs.  

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes