Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre Anda Čakša iepazinās ar NMP dienesta jauno operatīvo transportlīdzekļu prototipu

07.07.2016
700

7.jūlijā, klātesot veselības ministrei Andai Čakšai, NMP dienestā tika prezentēts jauno operatīvo transportlīdzekļu prototips. 

Veselības ministre Anda Čakša šodien NMP dienesta jauno brigāžu auto prototipa prezentācijas pasākumā uzvēra: “Man ir prieks par tik uzskatāmām pārmaiņām dienestā, kurš ir vitāli svarīgs iedzīvotājiem, jo neatliekamās palīdzības pakalpojuma kvalitāti savu reizi - tieši vai pastarpināti, izjūt gandrīz katrs iedzīvotājs.  Jaunais iepirkums ir lielisks piemērs tam, ka izmaiņas, turklāt pozitīvas, ir iespējamas arī tik smagnējā nozarē kā veselības aprūpe. Es gribētu ticēt, ka šis ir sākums pozitīvām pārmaiņām, ieradumu maiņai un jaunu risinājumu meklēšanai!”

Jaunais auto ir pirmā pēc visām prasībām un tehniskās specifikācijas ražotā automašīna, kuru divu nedēļu laikā Rīgas brigāžu mediķi izmantos izsaukumos. Pēc aprobācijas perioda un izvērtējuma, NMP dienests dos saskaņojumu piegādātājam uzsākt visu pārējo brigāžu auto salonu izbūvi, aprīkošanu un piegādi.

No šā gada augusta beigām līdz nākamā gada februārim Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālais centrs saņems 52 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus. Jaunie auto ir paredzēti mediķu brigādēm Rīgas reģionā, kur no 2015.gada maija pēc atteikšanās no operatīvo transportlīdzekļu un autovadītāju ārpakalpojuma līdzīgi kā citos reģionos valsts pati nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību ar saviem resursiem. 

Jaunie auto ir nedaudz mazāki, kompaktāki un vieglāki kā līdz šim NMP dienestā izmantotie auto. Tajos īpaši domāts par ergonomisku darba vidi mediķiem, lai būtu ērti strādāt ar mašīnā izvietoto aprīkojumu un sniegt palīdzību pacientiem, par drošību pacientiem un mediķiem transportēšanas laikā un arī lielāku komfortu pacientiem transportēšanas laikā.  

Līdz ar 52 jauno auto piegādi Rīgas reģionālajam centram, NMP dienestā noslēgsies autoparka atjaunošana visā valstī. Kā ziņots iepriekš, piesaistot Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējumu laikā no 2013.-2015.gadam reģionu brigādēm tika iegādāts 151 jauns operatīvais transportlīdzeklis (tostarp 16 no tiem arī Rīgas reģionālajam centram).  


Papildus informācija:
Ilze Bukša
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67337008, 29411499
prese@nmpd.gov.lv 
Twitter: @NMPdienests

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes