Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Apstiprina izmaiņas noteikumos par infekcijas slimību kontaktpersonu noteikšanas kārtību

14.06.2016
700

14.jūnijā Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas reglamentē kontaktpersonu noteikšanu, primārās medicīniskās pārbaudes, laboratoriskās pārbaudes un medicīniskās novērošanas kārtību.*

Noteikumos ir precizētas obligāti reģistrējamās infekcijas slimības un sindromi, kuru gadījumā nosaka kontaktpersonas, veic primārās medicīniskās pārbaudes, laboratoriskās pārbaudes un medicīnisko novērošanu. Slimību saraksts precizēts, ņemot vērā aktuālo infekcijas slimību sarakstu, kas veidots atbilstoši Eiropas Savienības normatīvajam regulējumam. Tāpat noteikumos veikti precizējumi attiecībā uz infekcijas slimību kontaktpersonu sarakstu – vairākām infekcijas slimībām tiek precizēts pārbaudāmo kontaktpersonu loks, bet atsevišķām reģistrējamām infekcijas slimībām, kuras neizplatās no cilvēka uz cilvēku, kontaktpersonas nav nepieciešams noteikt.

Noteikumos arī precizētas normas attiecībā uz tuberkulozes kontaktpersonu noteikšanu. Turpmāk tuberkulozes pacienta kontaktpersonas pacienta uzturēšanās vietā (piemēram, pacienta darba vietā, izglītības iestādē, sociālās aprūpes iestādē u.c.) noteiks Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi, savukārt pacienta kontaktpersonas pacienta dzīvesvietā tāpat kā iepriekš noteiks ārsts, kas ziņo par saslimšanu ar infekcijas slimību. 

*Ministru kabineta 2006.gada 19.septembra noteikumi Nr.774 „Kontaktpersonu noteikšanas, primārās medicīniskās pārbaudes, laboratoriskās pārbaudes un medicīniskās novērošanas kārtība”

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes