Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrija veicina Baltijas valstu sadarbību veselības aprūpes jomā

27.07.2004
27.07.2004 - Latvijas Republikas Veselības ministrijai ir izdevies izveidot ciešas attiecības ar Lietuvas Veselības ministriju un Igaunijas Sociālo lietu ministriju, kas nodarbojas arī ar veselības aprūpes jautājumiem. Pamatojoties uz šā gada 6.februārī noslēgto Saprašanās memorandu starp visu trīs Baltijas valstu ministrijām, šā gada augustā Baltijas valstu veselības nozares ministriju eksperti un Eiropas lietu koordinatori tiksies kopējā sanāksmē, kurā diskutēs par kopējo Baltijas valstu nostāju attiecībā uz Nīrderlandes prezidentūras izvirzītajām prioritātēm veselības aprūpes jomā Eiropas Savienībā.

cībā uz Nīrderlandes prezidentūras izvirzītajām  prioritātēm veselības aprūpes jomā Eiropas Savienībā.

Sarunām ar abām Baltijas kaimiņvalstīm, Latvijas Veselības ministrija ir izvirzījusi vairākus jautājums, kuros būtu ļoti svarīgi visām Baltijas valstīm vienoties par kopēju nostāju, jo  vienotam Baltijas valstu viedoklim būtu daudz lielāks spēks nekā katras atsevišķās valsts viedoklim. Tas ļautu trijām Baltijas valstīm efektīvāk aizstāvēt savas un savu iedzīvotāju intereses Eiropas Savienībā.

Veselības ministrija ir ierosinājusi vairākus jautājumus, kuros visām Baltijas valstīm ir būtiski vienoties par kopēju nostāju: e-Veselība, brīvā pacientu kustība un veselības aprūpes sistēmas attīstība ES, jautājums par E 112 un E 111 formām un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju optimizāciju, jautājumi par starpvalstu norēķinu sistēmu par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem noteiktās ES valstīs vai Eiropas ekonomiskajā zonā.

Paredzēts, ka šādas Baltijas valstu veselības nozares ministriju ekspertu un Eiropas lietu koordinatoru tikšanās notiks divas reizes gadā, īsi pirms Eiropas Savienības Nodarbinātības, Sociālo, Veselības un Patērētāju lietu Padomēm, kas  šogad notiks 4.oktobrī un 6.decembrī, un kurās Baltijas valstīm būs jāpauž sava nostāja Padomē izskatāmajos jautājumos.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes